Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

Máte starší iPhone a zdá sa Vám akýsi spomalený? Apple zámerne znižoval frekvenciu procesoru

Donedávna sa jednalo iba o konšpirácie, no pred pár hodinami sa ukázalo, že sa jedná o krutú realitu. Spoločnosť Apple na svojich starších iPhonoch zámerne spomaľovala rýchlosť procesoru, čo následne spôsobovalo úplné spomalene zariadenia, ktoré momentálne štve milióny používateľov po celom svete.

Trvá to už celkom dlho

Používatelia už mesiace hlásia rapídne klesnutie výkonnosti ich smartfónov a to aj v tom prípade, keď ich operačný systém takmer vôbec neaktualizujú. Vlastníci iPhonu určite vedia o čom je reč. Pokiaľ ste niekedy mali v ruke taký 3-4 ročný iPhone, určite ste postupom času zaznamenali rôzne lagy a zamrznutia aplikácií. To u každého vyvolalo časom nechuť a ľudia tým pádom siahli po novšom zariadení. Takže môžeme povedať, že sa jedná o celkom škaredý „biznis“ zo strany Applu.

Čísla hovoria za všetko

Táto téma sa v posledných týždňoch začala ostro rozoberať na Geekbenchi alebo na fóre Reddit. Vlastníci starších iPhonov sa sťažovali na zlý výkon, ktorý ale pripisovali ku zlému stavu starej batérie v ich smartfóne. Väčšina z nich sa ale mýlila. Na stránke sa časom objavil prvý reálny dôkaz, ktorý toto zámerné znižovanie taktu procesorov naozaj dokázal. Majiteľ 3-ročného iPhonu 6 si pred výmenou starej batérie spravil screenshot z aplikácie CPU DasherX. Na prvej fotografii je jasne vidno, že frekvencia procesoru je nastavená na 600 MHz. Po výmene batérie sa frekvencia procesoru zmenila na 1400 MHz, presne tak, ako deklaruje výrobca (zmena bola spôsobená tým, že sa systém vrátil do továrenských nastavení).

Apple to robil kvôli „spokojnosti“ zákazníkov

Podľa najnovších informácií za zníženú frekvenciu procesorov na zariadeniach iPhone 6, iPhone 6S a iPhone 7, môžu aktualizácia iOS 10.2.1 a iOS 11.2.0. Práve tie na menovaných zariadeniach odstraňovali hlavne chyby náhodných reštartov smartfónu, ktoré spoločnosť vyriešila takýmto spôsobom. Na novších sedmičkách išlo o problém so zníženou kapacitou batérie, ktorá bola taktiež vyriešená takýmto spôsobom.

Nie je to podľa Vás voči zákazníkom trošku nefér? Neinformovať ich o zmenách a čiastočne ich takouto cestou donútiť ku tomu, aby siahli po novšom zariadení? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Pixabay)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close