BezpečnosťNávody

Máte podozrenie, že niekto cudzí má prístup k vášmu Facebook účtu? Takto to môžete zistiť!

Pozrite sa, ako môžete zistiť, či niekto cudzí pristupoval, resp. pristupuje k vášmu Facebook účtu.

Ešte koncom apríla sme vám priniesli článok, v ktorom sme sa venovali téme zneužitiu WhatsApp účtu. Konkrétne sme písali o tom, ako si môžete skontrolovať, či niekto iný pristupuje k vášmu účtu bez vášho vedomia. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti obdobnú funkciu, avšak v službe Facebook.

Takto zistíte, či je niekto cudzí prihlásený k vášmu Facebook účtu

Samotný proces zistenia, či je niekto cudzí prihlásený k vášmu účtu, resp. či niekto k nemu v nedávnej minulosti pristupoval, je vcelku jednoduchý. Zistiť to viete v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd. V prvom kroku si otvorte mobilnú aplikácie Facebooku. Následne kliknite na nastavenia v pravom hornom rohu (tri vodorovné čiary) a zrolujte ponuku do sekcie Nastavenia a súkromie. Potom zvoľte možnosť Nastavenia.

ako zistit ci je niekto prihlaseny do vasho FB uctu_1
Zdroj: Vosveteit

Potom opäť zrolujte ponuku a to až do sekcie Zabezpečenie a prihlasovanie. V rámci tejto ponuky nastavení vám dávame do pozornosti položku „Kde ste prihlásený/-á“. Následne, ako kliknete na možnosť Zobraziť všetko, tak sa vám zobrazí zoznam zariadení, prostredníctvom ktorých ste prihlásený k Facebooku, resp. prostredníctvom ktorých ste sa nedávno k vášmu účtu prihlásili.

V prípade, ak ste našli medzi zariadeniami nejaké, ktoré nie je vaše, tak je pravdepodobné, že sa k vášmu účtu prihlásil/prihlasuje aj niekto cudzí. Následne kliknite na tri bodky pri zariadení a odhláste zariadenie, prostredníctvom ktorého došlo k prihláseniu k vášmu účtu.

ako zistit ci je niekto prihlaseny do vasho FB uctu_5
Zdroj: Vosveteit

Zabezpečte si váš účet

V prípade, ak ste našli medzi prihlásenými zariadeniami aj také, o ktorých vôbec netušíte čo sú zač, tak vám odporúčame okrem odhlásenia sa z daných zariadení, zapnúť funkciu dvojstupňového overenia prihlásenia. Funkcia funguje na tom princípe, že ak sa budete chcieť vy, alebo niekto iný prihlásiť do vášho účtu, tak vás Facebook na druhom zariadení alebo prostredníctvom SMS správy vyzve, aby ste potvrdili, že sa reálne prihlasujete vy. Funkciu nájdete v rámci karty Zabezpečenie a prihlasovanie v sekcii Dvojstupňové overenie >  Používať dvojstupňové overenie. Rovnako nezabudnite aj na to, že je vhodné zmeniť si aj heslo ako také, prostredníctvom ktorého sa prihlasujete do služby.

Pevne veríme, že článok bol pre vás užitočným. Budeme radi, ak nás podporíte lajkom na sociálnej sieti Facebook, vďaka čomu vám vieme prinášať obsah bezodplatne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close