SpravodajstvoWindows

Máte neaktuálny Windows 10? Microsoft Vám ho automaticky aktualizuje

Microsoft ohlasuje, že začína s postupnou aktualizáciou staršej verzie Windows 10 (1809) na verziu 1909, ktorá je dostupná už niekoľko týždňov.

Spoločnosť Microsoft prostredníctvom svojho blogu oficiálne ohlásila, že začína s automatickou inštaláciou novej verzie Windowsu 10 1909, ktorá je dostupná už niekoľko týždňov. Aktualizácia 1909 je jedna z väčších, ktorá priniesla aj viacero nových funkcionalít. Ich prehľad sme Vám priniesli v samostatnom článku ešte v  prvej polovici novembra.

Microsoft spúšťa automatické inštalácie Windows 10 1909

Spoločnosť Microsoft konkrétne píše, že aktualizácia je povinná pre všetkých, ktorý bežia ešte na októbrovej aktualizácii (Windows 10 1809 / Home Edition a Pro Edition).

„Systém Windows 10, verzia 1909, je k dispozícii pre všetkých používateľov v najnovšej verzii systému Windows 10, ktorí manuálne vybrali možnosť „Vyhľadať aktualizácie“ prostredníctvom služby Windows Update. Odporúčaným servisným stavom je polročný kanál.

Od dnešného dňa začneme pomaly zavádzať proces, aby sme automaticky spustili aktualizáciu funkcií pre zariadenia bežiacich na vydaniach Windowsu Home a Pro s aktualizáciou October 2018 Update (Windows 10, verzia 1809) (Home 10, verzia 1809), aby tieto zariadenia boli podporované a dostávali mesačné aktualizácie, ktoré sú rozhodujúce pre bezpečnosť zariadenia, a zdravie ekosystému. Tento proces zavádzania začíname niekoľko mesiacov pred dátumom ukončenia služby, aby sme poskytli dostatočný čas na hladký proces aktualizácie…“

V prípade, ak ešte nemáte nainštalovanú novembrovú aktualizáciu Windowsu, tak aktualizáciu môžete manuálne vyvolať prostredníctvom nastavení počítača (Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Vyhľadať aktualizácie).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close