NávodyNovinky

Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

Ak patríte medzi ľudí, ktorí radi experimentujú a neboj a sa nových vecí a leží vám doma nevyužitý starý notebook ci PC tak vám prinášame tip ako mu vdýchnuť nový život.

Čo je to Chromium OS?

Na začiatok si však povedzme čo je to vlastne Chromium OS. Je to otvorený open source operačný systém od spoločnosti Google, ktorý je založený na jadre Linuxu a prehliadača Google Chrome. Primárne je vhodný pre používateľov, ktorý trávia väčšinu času na internete. Poskytuje totiž oveľa lepší používateľský zážitok ako súčasné riešenia. Je totiž oveľa menej náročný na hardware ako súčasné operačné systémy a preto je vhodným riešením pre staršie zariadenia.

Ako nainštalovať Chromium OS na váš počítač s Windowsom?

Inštalácia sama o sebe by mala trvať zhruba do 20 až 60 minút. Budete k nej potrebovať USB kľúč s kapacitou 16GB.

  • Ako prvé si stiahnite USB Maker z webovej stránky Neverware z tohto odkazu.
  • Pomocou aplikácie USB Maker vložte do počítača novo naformátovaný USB a nechajte aplikáciu pracovať.
  • Reštartujte počítač a vyskúšajte čokoľvek od F1 do F12, aby ste spustili bootovacieho menu a zvoľte miesto, odkiaľ budete chcieť pustiť váš OS.
  • Začnite s procesom inštalácie a nezabudnite si nastaviť PC, WiFi, Google účet, atď.

Čitateľov upozorňujeme, že inštaláciu robia na svoje vlastné riziko. Tiež ich upozorňujeme na to, že si takto zmenia celý OS na iný a môžu stratiť dáta, ktoré sa nachádzajú na PC. Preto odporúčame spraviť si zálohu.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (kanál PR75K)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Komentáre

  1. je vhodný pre používateľov, ktorý trávia väčšinu
    mn. č. sa ako píše Maťo?

  2. Ďalší špehovací nástroj? To nám nestačia klasické os-ká? Osobne tento systém nemám rád. To radšej ostanem u „deravého“ windowsu alebo v prípade potreby siahnem po niektorej distribúcií arch linuxu.

Pridaj komentár

Close
Close