NávodySpravodajstvo

Máte 5G smartfón, ale nie ste v pokrytí 5G siete? Túto funkciu neprehliadajte, inak mrháte energiou batérie!

Pokúšať sa pripojiť k 5G sieti, ak ste mimo pokrytia, je zbytočné mrhanie energiou. Pozrite sa, ako to môžete zmeniť.

5G technológia pomaly, ale isto expanduje. Dnes mnohí z nás pri kúpe nového zariadenia siahnu po 5G smartfóne, hoci pokrytie sieťou 5. generácie je zatiaľ chabým. S výnimkou vybraných lokalít v niektorých častiach miest, najmä v Bratislave, 5G sieť je pre drvivú väčšinou populácie našej krajiny stále nedostupnou technológiou.

Túto funkciu si vypnite, ak nie ste väčšiu časť svojho času v pokrytí 5G siete

Vzhľadom na to, že pokrytie 5G sieťou je zatiaľ vcelku chabým na väčšine územia našej krajiny, tak vám odporúčame zmeniť si preferovaný typ siete v nastaveniach vášho smartfónu. Dôvodom je, že ak máte zapnutú túto funkciu, tak zariadenia sa v pravidelných intervaloch snaží pripojiť k 5G sieti, hoci nie ste v pokrytí. Inými slovami, je zbytočné snažiť sa pripájať k 5G, keď viete, že ste od pokrytia tohto typu siete, na míle vzdialený.

A práve preto, vám nižšie chceme ukázať, ako môžete túto funkciu vypnúť, resp. zmeniť, aby sa zariadenie nesnažilo pripojiť k 5G sieti. Vo všeobecnosti, túto možnosť nájdete v sekcii Mobilné siete. Pre lepšiu ilustráciu vám však ukážeme krok za krokom, ako sa k tejto sekcii nastavení dostanete v telefónoch spoločnosti Xiaomi. Postup ako taký je však vo všeobecnosti platným pre všetky 5G smartfóny bez pohľadu na značku.

Otvorte si v prvom kroku nastavenia vášho smartfónu. Následne zvoľte sekciu SIM karty a mobilné siete (pozn. redakcie: v niektorých zariadeniach sa môže táto sekcia volať Pripojenia, Siete a podobne). Potom si otvorte sekciu Voľba typu siete, ku ktorej sa v našom prípade dostanete pomocou nastavení SIM karty.

V ďalšom kroku otvorte Voľba typu siete a zvoľte 4G/LTE sieť ako preferovanú sieť. Potom nastavenia uložte.

Hotovo, práve ste si zmenili typ preferovanej siete. Rovnako vám toto nastavenie dávame do pozornosti aj v prípadoch, ak nepotrebujete využívať vysoké prenosové rýchlosti. Dôvodom je, že 5G siete sú vo všeobecnosti energeticky náročnejšími, čo ukázalo viacero testov smartfónov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close