Mark Zuckerberg: „Facebook nepoužíva váš mikrofón na zacielenie reklamy či špionáž“. Pozrite sa, ako sa mu podarilo obhájiť škandál pred kongresom

Mark Zuckerberg
Zdroj: YouTube

Spoločnosť Facebook stojí v týchto dňoch v neľahkej situácii, keďže sa naň vyvalila obrovská vlna kritiky potom, ako unikli informácie o jednoduchosti manipulovania volieb. Na „zlýstav Facebooku sa upozorňovalo už niekoľko rokov, kedy sa dokonca hovorilo o tom, že nás Facebook môže sledovať, sú to len pochopiteľne nepotvrdené názory, ktoré Facebook nikdy až do dnešného dňa nemusel až tak riešiť. Vzhľadom k možnej manipulácii kampaní na Facebooku, viacero osobností Facebook opustilo a ľudí vyzvalo, aby tak urobili tiež.

Americké úrady sa pustili do veľkého vyšetrovania Facebooku, keďže ide o ochranu miliónov ľudí po celom svete. Generálny riaditeľ Mark Zuckerberg bol pred pár hodinami vypočúvaný pred Americkým senátom, ktorý kládol rôzne „nepríjemné“ otázky samotnému zakladateľovi Facebooku. Jednou z nich bola otázka, ktorá sa zaoberá ochranou osobných údajov, či je teda skutočne pravda, že Facebooku počúva naše rozhovory prostredníctvom mikrofónov na základe ktorých zobrazí iba relevantné reklamy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mark Zuckerberg akúkoľvek špionáž Facebooku popiera

Člen komisie Marka Zuckurberga požiadal, aby na otázku, či Facebook využíva mikrofóny za účelom nastavenia relevantnej reklamy pre užívateľov, odpovedal áno alebo nie. Generálny riaditeľ uviedol, že používatelia Facebooku môžu nahrávať videá so zvukom, ale nie je dostupný druh špionáže v pozadí, kedy by Facebook vedel, čo ľudia hovoria.

Mark Zuckerberg vo svojej celej odpovedi uviedol, že Facebook nepoužíva mikrofóny pre lepšie zacielenie reklamy. Jedná sa o teóriu sprisahania, ktorá tvrdí, že vieme, čo sa deje na vašom mikrofóne a použijeme to. Facebook to nerobí. Umožňujeme ľuďom prijímať a zdieľať videá. No a videá majú zvuk.

Isté je, že aj keď Mark Zuckerberg akúkoľvek vinu popiera, Facebook bude čeliť veľkej kontrole od viacerých štátov. Existuje tu totiž obava z dnešnej digitálnej doby, ktorá sa dá bohužiaľ ľahko zneužiť. Je zaujímavé taktiež sledovať názory samotných ľudí po celom svete, ktorí Facebooku neveria a sú presvedčení o tom, že Faceboook môže podnikať aktivity, o ktorých oficiálne nehovorí.

Zdroj: Engadget.com, úvodný obrázok: YouTube

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre