SpravodajstvoWindows

Marcové aktualizácie Windowsu 10 robia viacerým používateľom vrásky na čele. Radšej počkajte s ich inštaláciou

Viacero používateľov po nainštalovaní aktualizácií KB4540673 a KB4551762 pre Windows 10 počítače hlási chyby. Zvážte ich odloženie.

Aktualizácie pre Windows 10 môžu byť pre mnohých skľučujúcimi. Dôvodom sú časté chyby. Inak tomu nie je ani tentokrát. Portál thewincentral.com informuje, že viacero používateľov hlási problémy po nainštalovaní najnovších dostupných aktualizácií s kódovým označením KB4540673 (verzia Windowsu 1903) a KB4551762 (verzia Windowsu 1909).

Problémové aktualizácie

Používatelia týchto verzií Windowsu sa stretávajú s viacerými problémami. V prípade aktualizácie KB4540673 dochádza najčastejšie k pádom systému v priebehu procesu inštalácie aktualizácie.

V prípade verzie aktualizácie KB4551762 sa používatelia stretávajú s vážnejšími problémami. Jeden z používateľov napríklad hovorí o nadmernej vyťaženosti CPU v prípade, ak máte aktivované služby Hyper-V.

„Po inštalácii 12. marca 2020 – KB4551762 sa môžete stretnúť s vysokým využitím CPU, ak máte aktivované služby Hyper-V, jednoduchá oprava spočíva v odinštalovaní týchto služieb, reštartu zariadenia a opätovnom nainštalovaní funkcií, ktoré rýchlo vyprázdnia postup ukladania dát do vyrovnávacej pamäte. POZNÁMKA: Po odinštalovaní a preinštalovaní funkcií Hyper-V mu dajte pár minút na opätovné indexovanie v systémovom katalógu…“

Jeden z ďalších používateľov zas hlási ďalšiu chybu, ktorá sa prejavuje v 100% využití úložného priestoru.

„Kumulatívna aktualizácia 2020-03 pre systémy Windows 10, verzia 1909 pre systémy s procesorom x64 (kb4551762). Skúsil som dnes nainštalovať túto aktualizáciu dvakrát a vždy s rovnakým výsledkom. Dostal som chybu inštalácie – 0x800f080a. Neviem, čo to znamená, ale odkedy to zlyhalo, moje využitie disku je 100% bez toho, aby došlo k poklesu…“

Ďalší z používateľov zase hlási časté padanie aplikácií a ich dlhé načítavanie.

„Včera som nainštaloval aktualizáciu KB4540673. Môj laptop fungoval dobre približne 1 deň, ale dnes začali aplikácie padať a ich otvorenie trvá večne…“

Chýb, na ktoré poukazuje portál je viacero, a preto Vám odporúčame odložiť inštaláciu aktualizácií na neskôr, kým nebudú všetky problémy odstránené. Alternatívnym riešením je ich nainštalovanie, a v prípade, ak sa stretnete s problémami, tak ich môžete prostredníctvom nastavení počítača následne odstrániť. Urobíte tak pomocou cesty Štart > Nastavenia > Aktualizácie a zabezpečenie > Windows Update > Zobraziť históriu aktualizácií > Odinštalovať aktualizácie – vyberte  nainštalovanú aktualizáciu a pravým tlačidlom myši zvoľte možnosť jej odstránenia.

Windows 10 odinstalovanie aktualizacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close