AplikácieNovinky

Najnovšia verzia Máp vo Windows 10 konkuruje aj Google maps!

Ak máte Creators Update na Windows 10, určite ste už v mnohých aplikáciách zaznamenali viaceré vylepšenia. Výnimkou nie je ani navigačná aplikácia Mapy, v ktorej teraz pribudli viaceré nové funkcie, z ktorých budete ohromení.

Na aké vymoženosti sa môžete tešiť?

  • Lepšie užívateľské skúsenosti s aplikáciou umožňuje podpora rôznych vstupných metód pre synchronizáciu údajov medzi zariadeniami. Používatelia môžu tiež Microsoftu prispievať dátami, s cieľom zlepšovať svoje skúsenosti aj skúsenosti ostatných používateľov ako aj opraviť akékoľvek chyby s miestami alebo časovým trvaním rôznych služieb.
  • Pri zadávaní vecí môžete teraz na mape používať farbenie a dokonca si môžete vypočítať vzdialenosť vlastnej trasy, ktorú si označíte pomocou dotykového pera. Nájdete tu tiež podporu pre novinky ako Surface Dial a Narrator spolu s niekoľkými novými zobrazeniami, poskytujúcimi konkrétnejšie informácie o veciach, ako je napríklad doprava. Stlačením tlačidla „Lokalizuj ma“ sa zobrazí nielen vaše aktuálne umiestnenie, ale aj vaša orientácia a smer, pre jednoduchšiu navigáciu.
  • Microsoft tiež pridal niekoľko vylepšení pri výbere konkrétnych miest ako obľúbených, a to zavedením novej sekcie obľúbených súborov s názvom „Zbierky“. Môžete ich použiť na vytvorenie prispôsobených zoznamov pre konkrétne typy lokalít (napr. obľúbené reštaurácie), pričom budú oddelené od „bežných“ obľúbených miest, ktoré navštevujete pravidelne, ako napríklad domov a prácu.
  • Čo sa týka synchronizácie údajov, Mapy sa teraz synchronizujú medzi zariadeniami a všetky vyhľadávania, obľúbené položky a zbierky nájdete na všetkých vašich zariadeniach rovnako.
  • Zaujímavým prídavkom je tiež schopnosť zmapovať zložitejšie trasy pre navigáciu. Pridajte viaceré zastávky počas cesty bez potreby nastaviť jednotlivé ciele individuálne a ručne ich meniť.
Zdroj: blogs.windows.com

Okrem týchto používateľsky orientovaných funkcií pribudlo aj nové API pre vývojárov, vrátane jedného umožňujúceho zmeniť vzhľad aplikácie za chodu bez veľkého úsilia. Celkovo prináša aktualizácia viacero vynikajúcich vylepšení a pomaly, ale isto sa stáva kvalitnou alternatívou Google maps v mnohých ohľadoch.

Zdroj: blogs.windows.com

Tagy

Komentáre

  1. A hlavne mapy od HERE, a teda aj mapy MS ktoré využívajú tie isté podklady, sú aktuálnejšie ako Google mapy.

  2. No pomaly, ale iste už sa Mapy začínajú podobať na pôvodné HERE mapy. Len ešte mi chýba možnosť uloženia trasy.

Pridaj komentár

Close
Close