ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Mapy Google začnú už čoskoro upozorňovať na tmavé uličky. Funkcia sa tak zíde najmä turistom v neznámych destináciách

V Mapách Google boli objavené prvé zmienky o novej funkcii, ktorá bude upozorňovať a mapovať temné a zároveň dobre osvetlené uličky v meste.

Mapy Google pre smartfón s Androidom v blízkej budúcnosti obdržia funkciu, ktorá sa zíde najmä pri prieskume neznámych dovolenkových destinácií, či miest. V Mapách Google boli totižto objavené prvé zmienky o novej funkcii, ktorá bude upozorňovať a mapovať temné a zároveň dobre osvetlené uličky v meste. S takýmto pomocníkom sa tak môžte vyhnúť prípadnému nebezpečenstvu v temných uličkách neznámych miest.

Nová vrstva máp v aplikácii

Na pripravovanú funkciu, respektíve novú vrstvu v mapách s názvom Lightning, upozornil zahraničný technologický portál XDA-Developers. Známky o pripravovanej funkcii boli objavené priamo v kóde aplikácie Mapy Google pre zariadenia s operačným systémom Android, presnejšie, v jej najnovšej beta verzii s označením v10.31.0 beta.

V spomínanom kóde aplikácie sa nachádzajú viaceré podrobnosti samotnej vrstvy Lightning. Určite spomenieme, že vrstva Lightning (osvetlenie) spadá do kategórie bezpečnostných vrstiev, takže nepôjde o čisto informačnú vrstvu, ale aj o čiastočnú ochranu používateľov pred prípadnou hrozbou v neznámom prostredí uprostred noci. Vrstva by mala fungovať podobne ako iné vrstvy v mapách – vybrané ulice bude farebne odlišovať podľa toho, v akej miere sú osvetlené. Žltými čiarami by mali byť označované ulice s dobrým osvetlením, pričom aplikácia dokáže upozorniť aj na menej osvetlené ulice, ako aj na ulice bez akéhokoľvek osvetlenia.

Budúcnosť funkcie je otázna

Keďže sa nová vrstva máp zatiaľ objavila iba v kóde beta verzie aplikácie, nie je jasné, či to s ňou vývojári myslia naozaj vážne. Otázne taktiež je, kedy bude prípadná funkcia sprístupnená používateľom, no novinka by sa mohla objaviť už s príchodom ďalšej aktualizácie. O jej prípadnej dostupnosti budeme informovať, no už teraz je jasné, že ak sa funkcia nakoniec dostane do klasickej verzie Máp Google, jej príchod do našich končín zaberie ešte o pár mesiacov navyše.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close