APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Mapy Google po novom informujú o tom, koľko ľudí práve cestuje v MHD

Preplnený autobus alebo električka v rannej špičke? Najnovšia funkcia v Mapách Google bude informovať o preplnenosti MHD.

Mapy Google prichádzajú s novými funkcionalitami, ktoré by mali spríjemniť každodenné cestovanie, ako aj priniesť nostalgické spomienky na vaše predošlé výlety. Konkrétne ide o aktívne informovanie o počte ľudí cestujúcich v MHD ako aj zlepšenie funkcie Časová os, ktorá najnovšie zobrazuje detailnejšie štatistiky o lokalitách, kde ste v minulosti trávili čas.

Vyhnite sa preplnenej MHD

Cestovanie v preplnenom autobuse alebo v električke? Čo tak sa vyhnúť nepríjemne plnému vozidlu MHD tak, že budete v reálnom čase vedieť, koľko ľudí práve cestuje v konkrétnom vozidle? S takouto funkciou najnovšie prichádzajú Mapy Google a našťastie, funkcia sa dostáva aj do našich končín. Funkcia s názvom „predpoveď tranzitnej dopravy“ je priamou súčasťou plánovania trasy v Mapách Google prostredníctvom MHD a dostupná je už dnes.

mapy google vyťaženie MHD

Samozrejme, samotná funkcia využíva anonymizovanú históriu polohy jednotlivých používateľov (iba v prípade že túto funkciu majú zapnutú), ako aj pomoc a ochotu používateľov aplikácie Mapy Google. Pri zobrazení trasy je totižto pri každej zastávke vidieť malú ikonu so symbolickým počtom postáv, ktorá v rýchlosti informuje o predpovedanom stave naplnenia daného vozidla. Jednotliví používatelia však môžu presnosť funkcie zlepšiť tak, že ručne zadajú aktuálny stav naplnenia vozidla.

Majte prehľad o tom, ako trávite čas

Ďalšou novinkou v rámci aplikácie Mapy Google je zobrazenie štatistík vašich predošlých výletov, voľného času, či každodenného pracovného života. Táto funkcia je priamo naviazaná na spomínanú Časovú os, ktorá však vyžaduje zapnutie Histórie polohy používateľa. Ak máte túto funkciu dlhodobo zapnutú, už dnes môžete v aplikácii Mapy Google nájsť detailné štatistiky o tom, ako dlho trávite čas cestovaním peši alebo autom, ako dlho dlho trávite čas v reštauráciách, či kam chodíte najčastejšie nakupovať. Na zobrazenie svojich štatistík stačí otvoriť aplikáciu Mapy Google, kliknúť na svoju profilovú fotografiu v pravom hornom rohu, následne zvoliť možnosť Vaša časová os a na záver otvoriť kartu Štatistiky a vybrať si časový rámec.

mapy google statistika cesty casova os
Zdroj: Vosveteit.sk – aplikácia Mapy Google

Poslednou novinkou, ktorá je dostupná aj v našich končinách, je krátky prehľad vašich predošlých výletov. Táto funkcia je taktiež priamou súčasťou ponuky Časová os v rámci aplikácie Mapy Google. Ku svojim predošlým cestám sa dostanete podobne ako v prípade Štatistík, no v ponuke Časová os treba zvoliť kartu s názvom Cesty. Následne si opäť stačí zvoliť časové obdobie a následne môžete nostalgicky spomínať na vaše predošlé výlety. Funkcia zobrazí jednotlivé výlety v danom období spoločne s navštívenými lokalitami, mapou lokalít, aj detailným itinerárom vašich ciest.

Detailnejšie recenzie reštaurácií

Do Máp Google sa dostala aj nová funkcia, ktorá umožňuje zverejňovanie ešte detailnejších recenzií navštívených reštaurácií. Po novom budú môcť používatelia špecifikovať, či v danom podniku fyzicky jedli, alebo či zvolili donášku alebo si jedlo vzali so sebou. Taktiež budú môcť špecifikovať, či boli na obede, večeri, raňajkách alebo brunchi. Na záver bude možné zvoliť aj cenovú reláciu, v ktorej sa pohybovala cena za jednu osobu v danej reštaurácii. Táto funkcia je však momentálne dostupná iba v USA na zariadeniach s Androidom. Postupom času by sa však mala dostať aj do ďalších kútov sveta.

Google Maps
Google Maps
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Maps - Transit & Essen
‎Google Maps - Transit & Essen

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close