Pracovné ponuky
ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Mapy Google oslavujú 15. narodeniny. Pre Android aj iOS je dostupná veľká aktualizácia, ktorá prináša viacero zmien

Používateľov Máp Google určite na prvý pohľad zaujme úplne nové logo, ako aj veľké zmeny v rámci používateľského prostredia

Mapy Google oslavujú už svoje 15. narodeniny a ich vývojári začínajú oslavy výročia naozaj vo veľkom štýle. Mobilná aplikácia Máp Google pre operačné systém iOS a Android totižto najnovšie prešla výraznými dizajnovými zmenami, ktoré sa dotkli nie len samotného používateľského rozhrania, ale aj loga, ktoré sa po niekoľkých rokoch mení na „zjednodušenú“ verziu.

„Mapy Google oslavujú 15. narodeniny! Pozrite si novú ikonu Máp Google oslavujúc vývoj aplikácie, ktorá vám najprv pomáhala dostať sa do cieľa vašej cesty a teraz vám tiež pomáha objavovať svet. Táto narodeninová aktualizácia prináša zjednodušenú hlavnú obrazovku. Vďaka nej ľahšie nájdete svoje obľúbené funkcie vrátane uložených miest, recenzií a zoznamov. Po klepnutí na profilovú fotku svojho účtu Google môžete zobraziť nastavenia, zdieľanie polohy, časovú os a ako aj ďalšie funkcie, „ informuje Google používateľov aplikácie Mapy Google.

5 samostatných sekcií

Najväčšou zmenou v rámci aplikácie je jednoznačne rozdelenie spodnej lišty až na 5 sekcií. Nižšie si upresníme, o aké sekcie ide a načo nám slúžia.

  • Preskúmať: Karta preskúmať je v aplikácií už pomerne dlho a tak si ju nijak podrobne predstavovať nemusíme. V skratke ide o kartu, kde nájdete zaujímavé miesta, hodnotenia, či recenzie na podniky vo vašom okolí.
  • Dochádzať: Ďalšia karta s označením Dochádzať slúži logicky na cestovanie, či už autom, alebo verejnou dopravou. V rámci tejto karty nájdete najefektívnejšie trasy do vašich cieľov, či automatické sledovanie a vyhodnocovanie trás v ranných hodinách, keď sa chystáte do práce.
  • Uložené: Nová sekcia Uložené zobrazuje všetky uložené miesta na jednom mieste. Vďaka tomu môžete rýchlo a jednoducho vyhľadať vaše obľúbené podniky, či podniky, ktoré ste si uložili, no chceli ste ich navštíviť neskôr.
  • Prispieť: Na novej karte Prispieť môžete ľahko zdieľať znalosti o miestach, či podrobnosti o najlepších trasách, reštauráciách, či firmách vo vašom okolí. V rámci tejto sekcie môžete taktiež zverejňovať fotografie z daných destinácií, či doplňovať informácie o zatiaľ neoznačených miestach.
  • Aktualizácie: Nová karta Aktualizácie bude slúžiť ako informačný kanál o trendoch vo vašom okolí. Do kanálu sa môžu zapojiť najmä priamo firmy z okolia, ktoré na svojich kanáloch môžu zverejňovať fotografie, či poprípade môžu priamo komunikovať so zákazníkom.

Ďalšou zásadnou novinkou v rámci Máp Google je aj zmenené logo / ikona, ktorú si všimnete ihneď po aktualizovaní vašej aplikácie v smartfóne. Nové logo údajne odráža vývoj, ktorý spoločnosť Google urobila pri mapovaní sveta. Google sa týmto logom vracia ku úplnému počiatku celých máp – priamo ku samotnému špendlíku.

O všetkých novinkách v rámci novej verzie aplikácie Mapy Google sa dočítaš priamo na stránkach spoločnosti. Aktualizácia by mala byť dostupná pre väčšinu zariadení už v týchto momentoch, no je treba mať na pamäti, že verzie aplikácie, ako aj prístupnosť ku niektorým funkciám, môže byť obmedzená v niektorých vybraných lokalitách. Osobne sme v redakcii nenarazili na nové sekcie Uložené, Prispieť a Aktualizácie a to aj po aktualizovaní aplikácie na najnovšiu verziu. Je vysoko pravdepodobné, že tieto funkcie budú v našich končinách vypúšťané postupom času.

Maps – Navigation und Nahverkehr
Maps – Navigation und Nahverkehr
‎Google Maps - Transit & Essen
‎Google Maps - Transit & Essen

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close