Windows

Čo tak si počas nedeľného čítanie prečítať manuál k Príkazovému riadku vo Windowse? Microsoft zverejnil 948 stranový dokument so stovkami príkazov

Príkazový riadok určite pozná väčšina používateľov Windows počítačov, ale ak by nie tak predstavuje rozhranie, v ktorom používateľ komunikuje s počítačom či iným programom prostredníctvom textových príkazov. Nuž, paradoxom je, že príkazový riadok, ktorý je tu s nami už od nepamäti doteraz nemal žiaden obšírnejší oficiálny manuál. V podstate bolo známych 86 príkazov a tom to končilo. Doba je však dynamická a v týchto dňoch sa všetko zmenilo. Microsoft uverejnil 948 stranový manuál „Windows Command Reference“, ktorý nás má previesť všetkými zákutiami príkazového riadku.

Na stránkach spoločnosti Microsoft tak už niekoľko dní môžeme nájsť takmer 950 stranový manuálWindows Command Reference“, ktorý obsahuje viac ako 250 príkazov. Pre každý jeden z nich Microsoft pridal samozrejme aj podrobný popis.

manual a prikazovemu riadku
Zdroj: Windows Command Reference

Pre záujemcov, ktorí by si radi rozšírili svoje vedomosti v tejto oblasti odporúčame navštíviť stránky Microsoftu kde nájdu tento najnovší trhák z kuchyne Microsoftu.

Zdroj: Microsoft via bleepingcomputer.com, úvodný obrázok: vlastný

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close