SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Malware-Delilah používa webkamery k vydieraniu!

Škodlivý softvér známi ako malware používajú počítačoví zločinci na zachytenie súkromných ,,chvíľok“ zamestnancov. Hlavným účelom zločincov je vydierať zamestnancov, že prezradia tajomstvá spoločnosti pre ktorú pracujú.

Dôsledkom vyhrážok, firma menom Diskin Advanced Technologies (DAT) objavila malware  s názvom ,,Delilah.“ Je považovaný za prvý systém ktorý je zasvätený do hrozieb trojského koňa. Práve kvôli jeho schopnostiam zaznamenať a zachytiť pracovníkov určitých podnikov. A všetky získané informácie môžu byť následné použité proti nim. Zverejnenie osobných informácii môže natrvalo poškodiť pracovníkov nielen v ich kariérnom raste ale aj osobnom živote.

Delilah získa vaše osobné údaje!

Malware je dostupný cez stiahnutia niekoľkých známych stránok hier. Analytik spoločnosti GartnerAvivah Litany uviedol, že po inštalácii systému cez webkameru dochádza k získaniu osobných informácii bez vedomia obete. Delilah dokáže získať všetky údaje. Nielen o samotnom zamestnancovi ale aj o jeho rodine na pracovisku.

Okrem toho, zločinci komunikujú so svojimi obeťami cez kódované kanály. Napríklad prostredníctvom softvéru VPTTor. Systém malware jednoznačne potrebuje isté ľudské pričinenie. A to hlavne kvôli tomu aby bolo možné identifikovať osoby. Tie, ktoré sú súčasťou firmy a sú  z používania systému podozrivé.

DAT tvrdí, že malware môže spôsobiť zamrznutie obrazovky po dobu 10 sekúnd. Čo je predovšetkým spôsobené obrovským množstvom screenshotov, že malware funguje. Dôsledkom neho môžete dostať aj správy o chybe (error), ktoré vyskočia pri zapnutí webkamery.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close