SpravodajstvoXiaomi

Majitelia týchto dvoch modelov Xiaomi sa môžu pripraviť na príchod MIUI 13: Patríte medzi nich aj vy?

Nadstavba MIUI 13 už čoskoro príde do prvých smartfónov. Medzi ne môžeme zarátať i populárne modely ako Poco F3 či Poco X3 Pro.

Nadstavba MIUI 13 patrí medzi jednu z najlepších úprav operačného systému Android v oblasti bezpečnosti. Nedávno predstavená nadstavba od čínskeho Xiaomi nám priniesla viacero bezpečnostných prvkov, ktoré nás majú ochrániť pred potenciálnymi hrozbami. Medzi ne môžeme určite zaradiť i tzv. Pure Mode, ktorému sme sa venovali len nedávno. A i keď nadstavba od Xiaomi s číslom trinásť zatiaľ nevyšla na globálnom trhu, čínsky gigant poctivo pracuje na jej adaptácii pre svoje smartfóny. Najnovšie sa nám vďaka známej Xiaomi komunite označovanej ako Xiaomiui podarilo zistiť, že momentálne spoločnosť pripravuje novú verziu systému pre svoje populárne modely z radov Poco. Ak ste zvedavý, o ktoré modely konkrétne ide, poďte sa na to pozrieť spolu s nami.

V súčasnosti sa Xiaomi sústreďuje na svoje rok staré modely z radov Poco

Modely s označením Poco X3 Pro a Poco F3 zažili svoju premiéru počas marca minulého roku. Už vtedy sme vedeli, že pôjde o bezkonkurenčné modely vo svojej kategórii, pretože prinášajú skvelý výkon i výbavu za ešte lepšiu cenu. Nikoho tak teraz neprekvapí, že práve tieto modely získajú nadstavbu MIUI 13 medzi prvými. Spoločnosť momentálne svedomito pracuje na adaptácii najnovšej generácii tejto nadstavby pre globálne a európske verzie svojich modelov. Tie by tak mohli získať svoju aktualizáciu spolu s operačným systémom Android 12 už vo veľmi blízkej dobe.

Model Poco X3 Pro, teda menej vybavený model z dvojice, získa svoju aktualizáciu pod číslom V13.0.1.0.SJUMIXM zatiaľ len v globálnej (MI) verzii. Naopak jeho lepšie vybavený súrodenec získa aktualizáciu na našom trhu v dohľadnej dobe i pre globálnu (MI), i pre európsku (EU) verziu. Tú nájdeme už čoskoro v smartfónoch s označením Poco F3 pod kódom V13.0.1.0.SKHMIXM, resp. V13.0.1.0.SKHEUXM pre spomínanú globálnu i európsku verziu.

Kedy môžeme očakávať nadstavbu MIUI 13 i u nás?

V súčasnosti sa na verejnosti šíria rôzne dohady, kedy by sme nadstavbu MIUI 13 mohli vidieť na našom trhu. Povráva sa, že by nová verzia nadstavby od Xiaomi mohli vidieť po boku modelov z radu Xiaomi 12, ktoré zatiaľ nemajú stanovený dátum predstavenia. Na druhú stranu však niektoré úniky naznačujú, že by sa tak mohlo udiať až v marci. Vzhľadom k stále väčšiemu počtu adaptovaných smartfónov to však vyzerá tak, že nadstavba príde oveľa skôr.

Nečudovali by sme sa tak, keby sme sa prvých aktualizovaných smartfónov dočkali už v priebehu nasledujúcich týždňov. Ak sa však neviete dočkať, stále si môžete manuálne nainštalovať verziu MIUI 13 spolu s Androidom 12 prostredníctvom známej Xiaomi.eu custom ROM.

Vlastníte niektorý z vyššie spomenutých smartfónov? A ktorá novinka nadstavby MIUI 13 vás láka najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close