HuaweiSpravodajstvo

Maďarsko odobrilo spoločnosti Huawei zapojenie sa do budovania 5G siete. Bezpečnostné riziko v nej nevidí

Spoločnosť Huawei sa tak stane kľúčovým partnerom maďarských operátorov

Čínska spoločnosť Huawei sa bude podľa všetkého podieľať na výstavbe vysokorýchlostnej 5G siete v susednom Maďarsku. Potvrdzujú to najnovšie vyhlásenia maďarského ministra zahraničných vecí, Petra Szijjarto, informuje zahraničná agentúra Reuters.

Huawei má dvere otvorené

Nedávne vyhlásenie maďarského ministra zahraničných vecí potvrdzuje, že spoločnosť Huawei nepredstavuje žiadnu bezpečnostnú hrozbu. Peter Szijjarto zároveň uviedol, že Maďarsko určite zapojí spoločnosť Huawei pri výstavbe samotnej 5G siete, pričom už dnes je jasné, že spoločnosť plánuje spolupracovať s operátormi Vodafone a maďarskou pobočkou Deutsche Telekom. Druhý spomínaný operátor zároveň podotkol, že spoločnosť Huawei bola jedným z dodávateľov testovaných 5G technológií.

Zelená aj v ďalšej susednej krajine

Otvorenie dverí pre spoločnosť Huawei v susednom Maďarsku je v poradí druhé za posledných pár mesiacov. Pomerne nedávno dostala spoločnosť Huawei zelenú aj v susednom Česku, ktoré ešte v minulom roku označilo spoločnosť za potencionálne riziko. Treba si taktiež uvedomiť, že ako Maďarsko, tak aj Česká republika konajú v rozpore s vyhláseniami USA, ktoré spoločnosť Huawei jasne označujú za bezpečnostnú hrozbu. Podobný postoj ako zvolilo Maďarsko aj Česko však prevláda naprieč celou Európskou úniou a tak je zrejmé, že pri pohľade na spoločnosť Huawei majú „európania“ úplne odlišný názor, ako predstavitelia USA.

Tendre o 5G frekvencie sú zatiaľ pozastavené

Maďarský operátor Vodafone už svoju prvú 5G sieť spustil minulý mesiac, no momentálne beží iba na frekvenciách, ktoré operátor získal ešte v roku 2016. „Boj“ o ostatné frekvencie, ktoré budú v budúcnosti kľúčové, sa mal uskutočniť do konca októbra, no podľa zahraničných zdrojov boli tendre pozastavené a zatiaľ nie je jasné, kedy budú opätovne obnovené.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close