SpravodajstvoZariadenia

Má šancu HomeHub poraziť Amazon Echo? Microsoft ukázal nový koncept

Microsoft už dlhšie plánuje spraviť počítače s Windows 10 centrom nášho domova a s ​​novou funkciou HomeHub by sa mu to mohlo podariť. V tomto článku sa pozrieme na to, ako by to mohlo vyzerať. Portál The Verge totiž odhalil nové zábery konceptu. HomeHub bude podľa všetkého pracovať na partnerskom hardvéri v snahe poraziť zariadenia Echo od Amazonu.

Plnohodnotný počítač s Windows 10

Funkcia HomeHub bude obsahovať privítaciu obrazovku, ktorá bude vždy zapnutá. Budú sa na nej zobrazovať veci ako zoznamy úloh, kalendáre a poznámky. Podľa portálu The Verge je táto uvítacia obrazovka skutočne navrhnutá pre kuchynské počítače a nový menší hardware s obrazovkami, ktoré budú podporovať hlasové povely Cortany z celej miestnosti. Microsoft podľa všetkého pripravuje Windows 10 pre budúce zariadenia s jednoduchým prístupom k hlasovému vyhľadávaniu, volaniu a ovládaniu inteligentných zariadení.

Rozdielom zariadenia od Microsoftu oproti tomu od Amazonu je v tom, že spoločnosť chce, aby sa tieto zariadenia považovali za plnohodnotné počítače s operačným systémom Windows 10. Okrem uvítacej obrazovky chce Microsoft pomocou HomeHub podporovať širokú škálu inteligentných domácich ovládačov pre veci ako Hue, Nest a SmartThings. HomeHub sa ako nová funkcia pravdepodobne objaví už ako súčasť Redstone 3, kde sa očakávajú vylepšenia Cortany.

Zdroj: theverge.com

Zatiaľ by mala byť funkcia prístupná na existujúcom hardvéri, no Microsoft sľubuje spoluprácu s PC partnermi pri vytváraní vlastného hardvéru pre HomeHub. Budúcnosť leží v inteligentných zariadeniach a Microsoft si to plne uvedomuje. Dúfajme, že nás čoskoro prekvapí ďalšími skvelými nápadmi ako je tento.

Zdroj: theverge.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Cortana HomeHub Inteligentná domácnosť inteligentne zariadenia kuchynsky pocitac Microsoft Windows 10
Close
Close