SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Lumia 950 mala obsahovať viac ako 20 gest, Microsoft ich však osekal na minimum

Spomínate si ešte na projekt McLaren? V skratke, jednalo sa o nástupcu populárnej Lumie 1020, ktorá mala byť obohatená o množstvo gest, počnúc 3D ovládaním, avšak na konci dňa zariadenia sa nedostalo na trh a skončilo na „smetisku“ konceptov z dôvodu zle zvolenej 3D technológie, ktorá výrazne predražovala vývoj zariadenia.

Spoločnosť však sama o sebe vývoj viacerých technológií, ku ktorým sa priučila počas prác na zariadení nezahodila, mali sa totiž objaviť na Lumii 950, resp. 950 XL, teda, aspoň podľa známeho leakera Gus33000, ktorý na sociálnej sieti Twitter uverejnil status, v ktorom je možné vidieť viac ako 20 gest, ktoré sa mali objaviť vo vlajkovej lodi Microsoftu.

Ako môžete vidieť vyššie na obrázkoch, tak Microsoft pracoval na viacerých užitočných funkciách. Príkladom môže byť rozsvietenie displeja, ktoré by bolo aktívne pokiaľ by ste držali smartfón v ruke, či automatické dvíhanie telefonátov pri priložení smartfónu k uchu ako aj automatické skladanie telefonátov po odložení telefónu.

V každom prípade je škoda, že spoločnosť tieto gestá neimplementovalo do svojich zariadení, ale na druhej strane aspoň môžeme čiastočne vidieť kam smeruje (resp. smeroval) vývoj smartfónov v podaní technologického gigantu Microsoft.

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close