Recenzie

Špičkový mobil za rozumnú cenu? Nokia Lumia 925

Lumia 925 je nástupca známej Nokie Lumia 920. Mobilný telefón prichádza s hliníkovým rámom, polykarbonátovým telom a jedným z najlepších fotoaparátov integrovaných v mobilných zariadeniach.

Srdce telefónu tvorí dvojjadrový procesor Qualcom Snapdragon S4 s taktom 1,5 GHz, 1 GB operačnej pamäte RAM a 16 GB úložným priestorom, ktorý nie je možno rozšíriť pomocou microSD karty. Hoci Nokia túto nevýhodu sa snaží kompenzovať cloudovým priestorom služby OneDrive (ku každému Windows Phone zariadeniu dostanete zdarma 7 GB priestoru v Cloude). Telefón je osadený 4,5 palcovým AMOLED displejom  s technológiou ClearBlack, ktorá zobrazí čiernu skutočne čiernou.  Vďaka rozlíšeniu displeja 1280 x 768 bodov si budete môcť vychutnať všetky detaily naplno. Displej je pokrytý ochranou vrstvou Gorilla Glass 2, čo zvyšuje odolnosť displeja voči poškriabaniu. Zadnú stranu telefónu vypĺňa logo Nokie a fotoaparát s rozlíšením 8,7 megapixelov s technológiou PureView, vďaka ktorej zachytíte tie najostrejšie fotografie v každej situácii. Určite nezanedbateľnou funkciou je aj stabilizácia obrazu a integrovaný mód   Nokia Smart Camera, ktorý umožňuje editovať fotografie hneď ako ich  zachytíte. Vo výbave nájdeme aj podporu rýchlej dátovej služby (s maximálnou rýchlosťou 42 Mbps), Wifi, Bluetooth, GPS a NFC, ktoré sa stáva dnes už štandardom.

Predná strana:

Na prednej strane sa nachádza 4,5 palcový Amoled displej s technológiou ClearBlack. V hornej časti telefónu je umiestnená aj dióda, avšak ktorá plno ignoruje informácie týkajúce sa zmeškaných hovorov, sms správ a mailov. Informuje akurát o stave batérie. V spodnej časti telefónu sa nachádza trojica dotykových tlačidiel (späť, plocha, vyhľadávanie).

Nokia_lumia_925_review_08-580-90

 Zadná strana

Zadnú stranu tvorí fotoaparát s šošovkou od Carl Zeiss a prisvetlovacou diódou. Treba upozorniť aj na mierne vyčnievajúci fotoaparát z teľa telefónu, čoho výsledkom bude po určitej dobe viditeľné ošúchanie zadné krytu v danej oblasti. Pod šošovkou nájdeme samozrejme aj logo výrobcu.

nokia-lumia-925-preview-01-640x425

Hrany telefónu

Vo vrchnej časti telefónu nájdeme 3,5 mm jack, micro USB konektor a slot na SIM kartu. Na pravej hrane telefónu je ovládanie hlasitosti a spúšť fotoaparátu. Hrany telefónu sú zhotovené z hliníka, čo dáva telefónu prémiový vzhľad.

Nokia_lumia_925_review_12-580-90

Za spomenutie stoja aj aplikácie z dielne Nokia, ktorá zadarmo sprístupňuje prémiové aplikácie ako sú napríklad Nokia Drive (offline navigácia celej EÚ, dostupná pre všetky WP zariadenia), Nokia Sight (aplikácia, ktorá využíva mapy. Aplikácia ponúka skvelú možnosť ako zistiť čo je vo Vašom okolí jednoduchým nasmerovaním telefónu. Viď obrázok nižšie), kancelárske aplikácie ako Microsoft Word, Power Point, Excel a desiatky ďalších aplikácii, ktoré sú spoplatnené na ostatných platformách desiatkami eur.

Nokia-LiveSight-Windows-Phone

Video recenzia – pohľad redaktora Fony.sk

Zhrnutie:

Displej: 1280 x 768 (334 ppi); 4,5″; Amoled, Clear Black, Gorilla Glass 2;

Procesor: Qualcomm Snapdragon S4; počet jadier: 2; takt: 1,5 Ghz

Pamäť: 16 GB ROM + 7 GB Cloud; 1 GB RAM

Fotoaparát: Zadný 8,7 Mpix s technológiou PureView, predný 1,2 Mpix

Konektivita: GPRS, EDGE, Wifi, NFC, HSDPA, HSUPA; GPS, GLonass,

akcelerometer, Bluetooth 3, microUSB,

Batéria: 2 000 mAh, Lion

Cena: od 270 eur

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close