Recenzie

Ľudový telefón od Nokie, Lumia 520

Lumia 520 dostala prívlastok „ľudový telefón“ vďaka svojej cene, ktorá sa pohybuje tesne nad úrovňou 100 eur.  Telefón je primárne určený menej náročným užívateľom, ktorý od telefónu očakávajú základné funkcie ako telefonovanie, smsky, skontrolovanie facebooku prípadne mailov a podobne.

Srdce telefóny tvorí dvojjadrový Qualcomm MSM8227 procesom s taktom 1 GHz, ktorému sekunduje 512 MB Ram pamäte a 8 GB úložného priestoru, s možnosťou rozšírenia o ďalších 64 GB pomocou microSD karty .  Na prednej strane telefónu sa nachádza 4 palcový IPS LCD displej s rozlíšením 480 x 800 bodov, čo pri veľkosti telefónu je dostačujúce rozlíšenie, ktoré síce nevykreslí vaše obrázky do úplných detailov, ale na druhej strane ani nesklame (233 dpi). Zadnú časť telefónu tvorí fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx (2 592 × 1 936), avšak absentuje mu prisvedcovacia dióda, takže s fotkami v neskorších hodinách sa môžete prakticky rozlúčiť.

Predná strana:

Na prednej strane sa nachádza 4 palcový  displej s rozlíšením 480 x 800 bodov (233ppi) v hornej časti sa nachádza kamera s rozlíšením 1,2 MPx. Narozdiel od ostatných Lumii, Lumia 520 nevykresľuje farby tak reálne ako sme zvyknutý u telefónov z vyšších tried. Za to môže absencia technológie ClearBlack. Avšak pi porovnaní displejov s mobilnými telefónmi v rovnakej cenovej kategórii sa 520 nemusí za nič hanbiť. Ba hoci sa môže pýšiť technológiou Super Sensitive Touch, vďaka ktorej budete môcť telefón ovládať aj v rukaviciach. Túto funkciu určite oceníte v chladnejších mesiacoch roka. V spodnej časti telefónu sa nachádza trojica dotykových tlačidiel (späť, plocha, vyhľadávanie).

Lumia_520_gloves465

Zadná strana

Zadnú stranu tvorí fotoaparát s rozlíšením 5 MPx, avšak absentuje LED dióda. Z nepochopiteľných dôvodov výrobca sa rozhodol túto diódu vynechať, čo je určite škoda. Avšak potešia dodatočné aplikácie ako sú napr. Cinemagraph, vďaka ktorej budete môcť vytvoriť pohyblivé fotografie vo formáte Gif a aplikácia Chytrý fotoaparát, ktorá umožňuje z fotografie odstrániť nechcené prvky.  Pod fotoaparátom nájdeme ešte logo Nokie a v spodnej časti malý otvor pre reproduktor.  Mladšie ročníky  poteší aj odnímateľný zadný kryt, ktorý je možno následne vymeniť za inú farebnú variacu.

Hrany telefónu

Vo vrchnej časti telefónu nájdeme 3,5 mm jack. Na pravej hrane telefónu je ovládanie hlasitosti a spúšť fotoaparátu. nokia-lumia-625-orange-964

Za spomenutie stoja aj aplikácie z dielne Nokia, ktorá zadarmo sprístupňuje prémiové aplikácie ako sú napríklad Nokia Drive (offline navigácia celej EÚ, dostupná pre všetky WP zariadenia), Nokia Sight (aplikácia, ktorá využíva mapy. Aplikácia ponúka skvelú možnosť ako zistiť čo je vo Vašom okolí jednoduchým nasmerovaním telefónu. Viď obrázok nižšie), kancelárske aplikácie ako Microsoft Word, Power Point, Excel a desiatky ďalších aplikácii, ktoré sú spoplatnené na ostatných platformách desiatkami eur.

Nokia-LiveSight-Windows-Phone

Zhrnutie:

  1. Displej: 480 x 800 (233 ppi); 4″; Super Sensitive Touch;
  2. Procesor: Qualcomm MSM8227; počet jadier: 2; takt: 1 Ghz
  3. Pamäť: 8 GB ROM + microSD karty do veľkost 64GB + 7 GB Cloud; 512 GB RAM
  4. Fotoaparát: Zadný 5 Mpix bez LED diódy, predný 1,2 Mpix
  5. Konektivita: GPRS, EDGE, Wifi, HSDPA, HSUPA; GPS, GLonass,
  6. akcelerometer, Bluetooth 3, microUSB,
  7. Batéria: 1400 mAh, Lion
  8. Cena: od 105 eur

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close