NovinkyTECH

Ľudia čoraz menej času trávia na PC, presúvajú sa k smartfónom

Zaujímal vás niekedy koľko času priemerne strávite za PC alebo za smartfónom? Tak na túto otázku si odpovedala spoločnosť comScore, ktorá zmerala digitálny čas strávený za našimi zariadeniami. Poďme sa teraz pozrieť na výsledok tohto prieskumu, ktorý mapuje správanie používateľov už niekoľko rokov.

Ako na obrázku nižšie môžete vidieť  z grafu možno vyčítať, že trend mobilných aplikáciu a mobilného surfovania po internete rastie nezastaviteľným tempom, čo sa však nedá povedať o PC zariadeniach, za ktorými sme síce strávili o niečo málo viac času ako v roku 2013, ale pri porovnaní s mobilnými aplikáciami či surfovaním cez mobilné zariadenia je tento nárast zanedbateľný. Totiž, požívatelia v rozhraniach mobilných aplikácií v porovnaní s rokom 2013 strávili o 111% času viac, narozdiel od PC kde je tento rozdiel len 3% a nehovoriac o surfovaní po internete cez mobilné zariadenia, ktoré narástlo za sledované obdobie o 62%.

comScore ďalej poznamenal, že

„Aplikácie v smartfónoch sa stali hlavným prístupovým bodom na internet reprezentujúcim polovicu času stráveného v digitálnom svete.“

Prostredníctvom akého zariadenia sa pripájate na internet najčastejšie vy?

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close