NovinkyZaujímavosti

„Lokálne noviny budujú komunity…“ Facebook nástenku čakajú zmeny. Uvidíme viac miestnych správ

Facebook posledné mesiace je „aktívnejší“ ako sme mohli byť doteraz zvyknutí. Najnovšia aktualizácia však zmení nástenku používateľov, na ktorej po novom budú uprednostňované lokálne správy.

„Naša ďalšia veľká aktualizácia v roku 2018 sa zameriava na to, aby Facebook nebol len o zábave, ale aj dobrým miestom pre naše blaho a spoločnosť…

Vykonávame viacero sérií aktualizácií, aby sme priniesli vysoko kvalitný a dôveryhodný obsah. Posledný týždeň sme priniesli aktualizáciu, ktorá prináša viac správ z dôveryhodných zdrojov. Dnes, naša ďalšia veľká aktualizácia je zameraná na lokálne zdroje. Ľudia nám konzistentne hovoria, že chcú vidieť viac lokálnych správ na Facebooku. Lokálne správy pomáhajú pochopiť problémy, ktoré sú dôležité v našich komunitách, a ktoré ovplyvňujú náš život. Výskumy ukazujú, že čítanie lokálnych správ je priamo spojené s občianskou angažovanosťou ľudí. Ľudia, ktorí vedia čo sa deje v okolí sa častejšie zapájajú a pomáhajú…. Od dnešného dňa budeme zobrazovať viac príbehov zo spravodajských zdrojov vo vašom meste. Ak sledujete miestného vydavateľa alebo ak niekto zdieľa lokálne správy, tak sa môžu zobraziť vo vašej nástenke vyššie…“, píše Mark Zuckerberg vo svojom vyhlásení.

Schéma ako Facebook bude uprednostňovať lokálne správy

Zdroj: Facebook news room

Mark ďalej píše, že toto opatrenie sa bude aktuálne dotýkať len Spojených Štátov a v priebehu roka bude táto funkcia rozširovaná aj do ďalších krajín.  Inými slovami, táto zmena sa aktuálne nášho regiónu netýka, ale ako píše samotný Mark, je to len otázka času kedy bude táto novinka expandovať za hranice USA, vrátane Slovenka či Česka.

Uvítali by ste takúto zmenu aj vy?

Zdroj: Facebook news room

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close