SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

LinkedIn otvára zdrojový kód Flashbacku, internetového testovacieho nástroja pre developerov

Kedykoľvek vyvíjate webové aplikácie pomocou služieb alebo webových stránok 3. strán, ich testovanie sa stáva komplikovanejším v závislostí od externých zdrojov. Tieto externé služby alebo webové stránky sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia, trpieť výpadkami, alebo sa stať inak nedostupnými, pretože internet nie je 100%-ne spoľahlivý. Ak testovanie závisí na komunikácii s webom tretej strany, príčina zlyhania tohto testovania sa bude dať len ťažko určiť.

Už žiadne externé pripojenie k internetu

Pre riešenie tohto problému je tu nástroj s názvom Betamax, ktorý zachytáva HTTP pripojenia začaté webovou aplikáciou a neskôr ich prehráva. Betamax však má nejaké nedostatky. Vyžaduje si totiž internetové pripojenie. Tiež nepodporuje používanie autentizačných protokolov, ako je napríklad OAuth a OpenID. Na vyriešenie týchto problémov vyvinul LinkedIn tím svoj vlastný internetový testovací nástroj s názvom Flashback, založený na Betamaxe.

Zdroj: engineering.linkedin.com
  • Flashback je navrhnutý tak, aby simuloval HTTP a HTTPS zdroje, ako sú webové služby a rozhranie REST API pre účely testovania. Zaznamenáva HTTP/HTTPS požiadavky a prehráva skôr zaznamenanú HTTP transakciu, ktorá sa nazýva „scéna“ -takže k dokončeniu testovania nie je potrebné žiadne externé pripojenie k internetu.
  • Flashback tiež môže prehrávať scény založené na čiastočnej zhode požiadaviek. Robí tak pomocou „pravidiel zhody.“ Pravidlo zhody asociujue prichádzajúcu žiadosť spojenú s predtým zaznamenanou požiadavkou, ktorá je potom použitá na generovanie odpovede.

LinkedIn tiež oznámil, že otvára zdrojový kód Flashbacku. Viac o tom, ako tento nástroj funguje sa môžete dozvedieť z nasledujúceho linku.

Zdroj: engineering.linkedin.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky