APLIKÁCIE A HRY

Life Tracker Pro+ monitorujte svoju pohybovú aktivitu

V dnešnom článku si predstavíme zaujímavú aplikáciu od známeho vydavateľa Wunderman Polska, tvorcu mnohých známych a vydarených aplikácií a hier, ktorých zoznam nájdete tu.

Life Tracker Pro+ je aplikácia využívajúca funkciu Sensor core. Jedná sa o funkciu, ktorá na hardvérovej úrovni zhromažďuje údaje so všetkých senzorov v telefóne, a následne ich poskytuje aplikáciám. Výhodou takéhoto riešenia sú podstatne nižšie nároky na energiu, čo má za následok úspornejší chod zariadenia. Táto funkcia je momentálne dostupná len v Lumiách 1520, 930, 830, 735, 730, 635, 630 s nainštalovaným systémom Windows phone 8.1. Znamená to, že aplikácia je určená zatiaľ len pre tieto zariadenia.

Po nainštalovaní a spustení Vám odporúčame ako prvé nastaviť Váš profil, podľa ktorého bude aplikácia vyhodnocovať nazbierané údaje. Nastaviť môžete pohlavie, výšku, váhu, dĺžku kroku pri chôdzi a behu, a Váš cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Konkrétne množstvo spálených kalórií, a počet krokov. Aplikáciu potom jednoducho zatvoríte, a na pozadí bude zhromažďovať všetky potrebné údaje. Ako som spomínal vyššie, aplikácia Life Tracker Pro+ používa technológiu Sensor core, a vďaka tomu jej vplyv na výdrž batérie je prakticky zanedbateľný.

Kedykoľvek aplikáciu otvoríte, vidíte náhľad krokov, ktoré ste prešli, prebehli, dĺžku, ktorú ste prešli, či nadmorskú výšku, v ktorej ste sa pohybovali. Ďalej aplikácia zobrazuje:

-počet krokov pri chôdzi, čas chôdze

-počet krokov pri behu, čas behu

-čas odpočinku

-vzdialenosť v kilometroch

-spálené kalórie

-pozíciu, kde ste sa počas dňa pohybovali

-nadmorskú výšku, a prevýšenie, ktoré ste zdolali

-maximálnu/minimálnu teplotu, a dážď

 

Naviac aplikácia umožňuje prezrieť si súhrny – deň, týždeň, mesiac a rok. Vašu aktivitu odmeňuje pomocou odznakov napríklad za počet krokov za deň, alebo za množstvo navštívených krajín v roku. Svoje údaje si priamo z menu aplikácie môžete jednoducho zazálohovať v OneDrive. Vaše aktivity pritom môžete aj zdielať na sociálnych sieťach, alebo mailom.

Grafické stvárnenie aplikácie je na naozaj veľmi dobrej úrovni, prostredie, ako aj grafy sú veľmi prehľadné, a ľahko zrozumiteľné. Ale aby sme len nechválili, počas nášho testovania sme narazili na niekoľko nedostatkov. Aplikácia nie je v slovenskom jazyku, pričom sme v aplikácií narazili na texty, ktoré nie sú preložené ani do angličtiny – sú v poľštine. Konkrétne sa jedná a dlaždicu v najväčšej veľkosti, a o niekoľko odznakov. Ďalším nedostatkom bolo zatváranie aplikácie…často sa nám stalo, že aj keď sme aplikáciu zatvorili, ostávala neštandatne minimalizovaná, a zatvorenie sa podarilo až na ďalší pokus. Posledný nedostatok je v aktualizácií živej dlaždice, ktorá sa aktualizuje ako sa jej zachce…niekedy po celom dni zobrazovala údaje z predchádzajúceho dňa.

Na všetky nedostatky sme už upozornili autora, a keďže aplikácia v store ešte nie je dlho,veríme, že skoro príde k ich náprave.

Aplikáciu si môžete stiahnuť celkom zdarma po kliknutí na tento odkaz, alebo naskenovaním QR kódu z obrázku nižšie.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close