SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Lichee Pi Zero je minipočítač za 6$. Beží na Linuxe. Idete do toho aj vy?

Pri kúpe počítača nemusíte minúť stovky Eur, postačí vám 6$, resp. niečo málo cez 5€. Lichee Pi Zero je minipočítač, ktorý samozrejme neohúri herný priemysel, ale určite si nájde svoje miesto na trhu. Jedná sa počítač typu Rasberry Pi, ktorý skôr zaujme používateľov s technickými vedomosťami.

Lichee Pi Zero je v podstate základná doska, ktorá obsahuje všetko nevyhnutné čo musí obsahovať aj klasický počítač – procesor, konektory pre pripojenie displeja, operačný systém, slot pre pamäťovú kartu, no inými slovami, všetko nevyhnutné aby ste si vedeli prostredníctvom tohto zariadenia spustiť operačný systém, v tomto konkrétnom prípade Linux (linux-4.10 kernel).

Zariadenie prichádza s procesorom Allwinner V3S (ARM Crotex-A7  s taktom 1,2GHZ) a zabudovanou 512Mbit DDR2 operačnou pamäťou. Základná doska ďalej obsahuje FPC -40P RGB LCD konektor, ktorý už asi ako tušíte slúži na pripojenie externého displeja. Prevádzková teplota tohto zariadenia by mala byť niečo okolo 40℃.

Výrobca ďalej dodáva, že zariadenia bude čoskoro podporovať ďalšie moduly. Mimochodom, cena tohto zariadenia v základnej verzii stoji ako sme vyššie spomínali niečo málo cez 5€, v prípade jeho drahšej verzie aj s Wifi si však  budete musieť niečo priplatiť, ale nebojte sa, nejedná sa o žiadnu horibilnú čiastku – sú to len 2$.

Výrobca týmto produktom chce zaútočiť na rýchlo rozvíjajúci sa loT segment, kde bude hľadať potenciálneho zákazníka.

Zdroj: indiegogo.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Lichee Pi Zero Linux loT Mini Počítač

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close