Spravodajstvo

LG začína s predajom TV, ktorá je vybavená OLED displejom s rozlíšením 8K. Bude sa predávať za cenu približujúcu sa k cene garsónky na strednom Slovensku

Kórejská spoločnosť začína s predajom televízie, ktorú pravdepodobne budete v predajni obchádzať. Nie z dôvodu, že by bola zlá, ale zo strachu, aby ste ju nepoškodili. Dôvodom je cena, za ktorú sa bude predávať. Podľa dostupných informácií má stáť 50 miliónov won-ov, teda približne 38 tisíc €, čo je cena staršej garsónky, napríklad v Liptovskom hrádku.

LG 88Z9 8K OLED TV

Televízia LG 88Z9 8K OLED TV ponúka 88“ displej s rozlíšením 8K Ultra HD čo predstavuje 7680 x 4320 bodov, so štvornásobným počtom pixelov v 4K UHD paneloch. Informuje o tom portál TheVerge.com. Mimochodom, 88“ OLED displej je najväčším, aký kedy spoločnosť LG distribuovala svojim zákazníkov v televízii.

Televízor sa ďalej chváli druhou generáciou procesora Alpha 9 8K, ktorý je schopný hĺbkového učenia za účelom dosiahnutie lepšej kvality obrazu. Televízor okrem nadpriemerného rozlíšenia je vybavený priestorovým zvukom Dolby Atmos 5.1  (pozn. redakcie: signál je vedený iba jediným dátovým prúdom, vďaka čomu pôsobí oveľa realistickejším dojmom).

Mimochodom, potencionálni záujemcovia, ak budú dosť rýchli, tak si budú môcť uchmatnúť túto TV „len“ za 40 miliónov won-ov, teda približne za 30 tisíc €. LG ako bonus ku televízii bude pribaľovať aj čističkou vzduchu. Či však presvedčí potencionálnych kupcov,… je otázne.

Televízia bude najprv dostupná v Severnej Amerike a neskôr, v 3. kvartáli tohto roka aj v Európe.

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close