Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

LG zabudlo aktualizovať servery. Napadol ich už niekoľko týždňov „porazený“ ransomware WannaCry

Už prešiel nejaký ten čas, odkedy sa zobrazili prvé správy o tom, že internetom koluje nový ransomware. Tvorcovia ho nazvali WannaCry. Vo svete spôsobil celkom veľkú paniku. Našťastie sa našiel spôsob, ako tento ransomware poraziť. Microsoft vydal novú bezpečnostnú záplatu na všetky novšie systémy. Túto aktualizáciu dostal aj Windows XP, hoci už nemá oficiálnu podporu. Microsoft tak vykonal, aby sa ubezpečil, že už nikto nebude zasiahnutý pomocou WannaCry. Nanešťastie, nie všetci vykonali aktualizáciu, keďže bola spoločnosť LG zasiahnutá. To aj napriek tomu, že už všetky správy utíchli.

Konkrétne boli napadnuté servisné strediská spoločnosti LG. Informoval o tom server Korean Herald. Uvádza, že už v pondelok mala mať LG problémy s prístupom. Po dôkladnom vyšetrovaní sa zistilo, že bola LG zasiahnutá ransomware-om WannaCry.

Hovorca spoločnosti LG vysvetlil: „Zistilo sa, že problém spôsobil ransomware. Nezaznamenali sme žiadne škody, ani straty údajov. Dokonca si nikto nepýtal peniaze, pretože  sme okamžite vypli internú sieť servisných centier.

LG momentálne vykonáva všetky potrebné úkony, aby sa kompletné zbavila WannaCry zo všetkých systémov.

zdroj: kitguru.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close