Spravodajstvo

LG ukončuje výrobu smartfónov. Definitívny koniec jednej veľkej éry je predo dvermi

LG informuje, že všetky záväzky voči svojim partnerom v súvislosti so smartfónmi naplnilo.

LG ešte v apríli tohto roka oznámilo, že sa hodlá opustiť trh so smartfónmi. Dôvodom, prečo sa tak spoločnosť rozhodla spraviť, sú finančné straty, ktoré generuje mobilná divízia už dlhšiu dobu. Len pre zaujímavosť, za posledných 5 rokov LG vyprodukovalo stratu približne 5-miliárd dolárov. Hovoríme tak o obrovskom balíku peňazí, ktorý mohol byť potenciálne investovaný do inej perspektívnejšej oblasti podnikania.

Kórejská spoločnosť po oznámení blížiaceho sa konca pôsobenia na trhu so smartfónmi mala mnoho záväzkov, ktorých sa nedá len tak zbaviť. Najnovšie však spoločnosť informuje, že všetky záväzky, ktoré LG malo, boli naplnené. Išlo najmä o dodávky smartfónov pre operátorov a ďalších partnerov spoločnosti. Na tému upozorňuje portál Phonearena.com.

LG „zatvára“ fabriky, kde vyrába smartfóny

Znamená to, že LG oficiálne „zatvára dvere fabrík“ a už žiadneho smartfónu z kuchyne kórejskej spoločnosti, sa pravdepodobne nedočkáme.

Druhým dychom však treba dodať, že hoci telefóny LG už nebudú vyrábanými, tak aj napriek tomu, mnohé zo zariadení nájdeme stále na predajných pultoch. Pre zákazníkov to však neznamená, že z LG smartfónov sa stanú ťažítka. Dôvodom je, že spoločnosť v minulosti prisľúbila, že softwarovo bude aj naďalej podporovať zariadenia, ako to bolo pôvodne v pláne. Konkrétne hovoríme o 3-ročnej softwarovej podpore smartfónov od ich predstavenia.

Podľa v minulosti publikovaných správ spoločnosťou LG, definitívne ukončenie aktívneho podnikania v tejto oblasti nastane najneskôr do 31. júla tohto roka.

V každom prípade, bude zaujímavé sledovať, kto zaujme po spoločnosti LG miesto na trhu. Hoci v našom regióne nejde v súčasnosti o populárneho výrobcu, tak napríklad naprieč USA, spoločnosť pokrýva približne 9% trhu. Očakáva sa, že najviac z ukončenia podnikania LG na trhu so smartfónmi, vyťažia spoločnosti ako Motorola, HMD, Alcatel, ZTE, Vinsmart, ale aj Samsung, či Xiaomi.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close