NovinkyTECH

LG sa pripája do klubu výrobcov so skladateľným displejom

Skladateľné telefóny sú takmer na spadnutie. Mnohí fanúšikovia technológií očakávajú, že tento rok sa s nimi roztrhne vrece a všetko tomu nasvedčuje, že by to tak aj mohlo byť.

Do klubu spoločností, ktoré oficiálne pracujú na skladateľných smartfónov sa pridáva aj známy výrobca LG, ktoré patent bol uverejnený na WIPO (World intellectual property orgnization).

Ako môžete vidieť nižšie  na obrázkoch tak LG pracuje na smartfóne, ktorý sa skladá z dvoch displejov, ktoré je možné rozložiť ako aj následne „zlepiť“. Zároveň v rámci displeja sú implementované ďalšie komponenty, ťažko však dnes povedať o čo sa konkrétne jedná. Môžeme však predpokladať, že sa jedná fotoaparát.

Zdroj: WIPO

Aktuálne v tejto „patentovej“ vojne lídrami sú spoločnosti Samsung a Microsoft, ktoré však podľa všetkého budú mať ďalšieho silného konkurenta. Mimochodom, s prvým skladateľným telefónom nedávno prišla spoločnosť ZTE.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (ilustračný)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close