TECHNOLÓGIE

LG Display plánuje už čoskoro začať s produkciou skladateľných displejov. Budúci rok môže byť prelomovým

O skladateľných smartfónov vrátane ohybných displejov sa hovorí v poslednej dobe vo výrazne zvýšenej miere. Len nedávno sa začalo hovoriť o tom, že spoločnosť Samsung predstaví s veľkou pravdepodobnosťou na CES 2019  skladateľný smartfón Galaxy X. Niekoľko dní na to sa objavili informácie o tom, že spoločnosť Huawei tak isto chce predstaviť skladateľný smartfón s ohybným displejom, ale o niečo skôr.

LG Display začne s produkciou ohybných displejov už čoskoro

Najnovšie sa do tohto súboja v prinesení ohybných displejov v smartfóne pridávajú aj ďalšie spoločnosti. Kórejský magazín ET News prišiel s tým, že spoločnosť LG Display sa chce pustiť do výroby ohybných displejov v priebehu budúceho roku, ktoré by mali putovať do zariadení jej OEM partnerov. Otázkou je, ktorý ich partner je zadávateľom zákazky. LG Display totiž spolupracuje s viacerými gigantmi ako sú napríklad Microsoft, Google, Xiaomi a ďalší.

Zdroj, na ktorý sa magazín odvoláva ďalej dodáva, že spoločnosť Samsung, ktorá vyvíja ohybný displej vo vlastnej réžii bude dostupný exkluzívne len pre ich smartfóny čo znamená, že ak konkurencia nechce zaspať na „vavrínoch“ tak musí konať. Riešením je dodávka od externého partnera. Tými najväčšími hráčmi, ktorí sú schopní priniesť túto technológiu na trh v relatívne krátkom časovom horizonte sú spoločnosti LG Display a BOE.

Máte svojho favorita, ktorému sa podarí priniesť na trh skladateľný smartfón s ohybným displejom ako prvému?

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: Youtube (Tech Boilers)

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close