SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Levi’s, výrobca džínsov spojil sily s Google. Predstavili chytrú bundu s podporou technológie „Jacquard“

Svetoznámy výrobca džínsov, spoločnosť Levi’s, predstavila v spolupráci s Google chytrú bundu s technológiou“Jacquard”.

Koncom júla technologický svet prekvapil gadget od spoločnosti Sony, ktorá predstavila “vreckovú klimatizáciu” umiestnenú v košeli. Podľa slov výrobcov je táto klimatizácia schopná ochladiť telo jej nositeľa  o 13 Celzia stupňov (poznámka redakcie: zároveň je schopná aj zohriať telo svojho nositeľa o 8 Celzia stupňov).

Do kategórie výrobcov s chytrým oblečením, ak to tak môžeme nazvať, sa pripája aj známa spoločnosť Levi’s, ktorú pravdepodobne netreba nikomu zvlášť predstavovať.

Spoločnosť Levi’s, ktorá je známa vo svete vďaka výrobe džínsov spojila sily s technologickým gigantom, spoločnosťou Google. Na prvý pohľad sa spojili dve nespojiteľné spoločnosti, ale opak je pravdou. Portál mspoweruser.com  upozorňuje na nový produkt chytrej bundy, ktorý vznikol v spolupráci s vyššie menovanými spoločnosťami.

Chytrá bunda Jacquard

“Pomocou funkcie „Spýtajte sa asistenta“ si môžete vytvoriť  vlastné chytré funkcie. Či už chcete ovládať svoj inteligentný domov, získať informácie o najnovšom basketbalovom skóre alebo len skontrolovať, ako vyzerá dopravná situácia, než vyrazíte na cestu – toto všetko môžete naprogramovať s Jacquard (a ešte oveľa viac!) pomocou jednoduchých gest.”

Táto chytrá bunda funguje na veľmi jednoduchom princípe, má v sebe zabudované zariadenie “Jacquard”, na ktorého vývoji pracovala spoločnosť Google.

chytra bunda Jacquard od Google a Levis aplikacia
Zdroj: Google

Toto drobné zariadenie ďalej reaguje na dotykové gestá. Tie si je možné prispôsobiť pomocou mobilnej aplikácie. Google konkrétne píše:

„Ústrednou súčasťou aktualizovanej platformy Jacquard je naša nová značka Jacquard – ktorá je menšia ako kúsok žuvačky a má výdrž batérie až dva týždne. Vďaka tomu je technológia Jacquard ešte nenápadnejšia v týchto nových pripojených produktoch. Značka sa pripája k našej novo prepracovanej aplikácii Jacquard a umožňuje vám prispôsobiť si šatník s aktiváciou Jacquard tak, aby robil to, čo chcete.“

chytra bunda Jacquard od Google a Levis aplikacia
Zdroj: Google

Čo hovoríte na tento typ produktov, páči sa Vám?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky