ANDROIDSpravodajstvo

Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Na dnešný deň čakalo veľké množstvo fanúšikov spoločnosti Leovo. Tá totiž predstavila veľmi očakávaný smartfón Lenovo Z5, ktorý mal ako  prvý smartfón na svete neponúknuť žiadne rámčeky okolo obrazovky. Žiaľ, nestalo sa a novinka prináša pomerne viditeľný spodný rámček a zárez do vrchnej časti obrazovky. Aj napriek tomu však novinka prichádza vo veľmi prémiovej výbave.

produktová fotografia

Lenovo Z5 nebude žiadne béčko. Vo výbave nájdeme výkonný 8-jadrový procesor Snapdragon 636 s taktom 1,8 GHz, ktorému bude sekundovať 4 GB RAM a v niektorých verziách až 6 GB operačná pamäť RAM. Rovnako tak nebude ani núdza o úložisko, ktoré bude 64 alebo až 128 GB. Novinka prináša veľmi zaujímavý zadný duálny 16 Mpx + 8 Mpx fotoaparát s funkciami AI. Predný selfies fotoaparát ponúkne 8 Mpx a prináša umelú inteligenciu vrátane strojového učenia.

Lenovo Z5 ako prémiový smartfón strednej triedy

Novinka ponúka dostatočný výkon pre každodenné používania. O výkonný hardvér sa stará ešte 3300 mAh batéria a vo výbave nechýba ani rýchle nabíjanie či USB-C port. Lenovo pre tento smartfón sľubuje prostredie ZUI 4.0, ktoré bolo predtým dostupné len pre smartfóny podznačky ZUK. Dobrou správou je určite aj sľúbená systémová aktualizácia na nový Android P. Zatiaľ teda smartfón pobeží na aktuálnom Androide 8.0 Oreo.

Produktová fotografia

Nové Lenovo Z5 bude dostupné v modrej, čiernej a zlatej farbe. Na výber bude hneď s niekoľkých verzií, pričom zatiaľ nevieme, akú môžeme očakávať v Európe. Základná verzia s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom bude začínať na cenovke približne 173 € a za drahšiu variantu s 6 GB RAM a 128 GB úložiskom si môže Lenovo vypýtať 240 €. Novinka je však vzhľadom ku prémiovému dizajnu, výkonnému hardvéru či umelej inteligencii určite zaujímavá a nijako nepobúri ani jej cenovka. Aktuálne nie je známa dostupnosť na našom trhu.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: produktová fotografia od Lenova

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close