ŠPEKULÁCIEZariadenia

Lenovo ukázalo na videu funkčný prototyp skladateľného smartfónu. Je toto budúcnosť smartfónov?

Skladateľné smartfóny pomaly, ale isto klepú na dvere. Môžeme byť svedkami zvýšenej frekvencie toku informácií napríklad o zariadení Samsung Galaxy X a ďalších smartfónov.

Lenovo zjavne pracuje na skladateľnom smartfóne

Najnovšie sa na internete objavilo video skladateľného smartfónu z kuchyne čínskej spoločnosti. Nie je to však Xiaomi a ani Huawei, ale spoločnosť Lenovo. Video bolo uverejnené na sociálnej sieti Twitter používateľom „bang_gogo_“. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Vyzerá to tak, že na poli výrobcov, ktorí chcú priniesť na trh skladateľné smartfóny máme nového hráča – spoločnosť Lenovo. Hoci video neodhaľuje toho veľa, ale možno povedať, že spoločnosť minimálne prišla na „kĺb“ toho ako ohýbať dotykový displej bez toho, aby sa poškodil. Otázkou však ostáva životnosť tohto riešenia, ktorú ťažko môžeme odhadnúť z videa. Inými slovami dnes ešte nevieme či tento koncept ohýbateľného smartfónu je životaschopný alebo nie.

Zdroj: Twitter

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Samsung Galaxy Fold by sa už čoskoro mohol vrátiť do predaja. Kórejčania vyriešili problém s možným poškodením displeja
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close