Spravodajstvo

Lenovo protestuje proti zastaveniu podpory pre Windows 7

Ako sme už viackrát informovali, Microsoft sa chystá v najbližších mesiacoch postupne odstaviť všetku podporu pre windows 7, čo sa týka nových skylake procesorov. Doteraz sme nemohli sledovať výraznejšie protesty proti tomuto radikálnemu kroku, ale to sa teraz zmenilo. Keďže je Microsoft naozaj gigant, tak malé firmy protestovať alebo nebodaj bojkotovať nemôžu, keďže by im to nepomohlo a žiadny veľký hráč sa až doteraz nevyjadril zásadne proti odstrihnutiu windowsu 7 od podpory pre najnovšie procesory.

Prvou veľkou spoločnosťou, ktorá sa vyjadrila proti tomuto kroku Microsoftu je Lenovo. Lenovo uvádza, že veľké množstvo zákaznikov chce používať staršie operačné systémy aj na nových počítačoch. A práve z toho dôvodu bude vývíjať čínsky gigant Lenovo neustály tlak na Microsoft, aby prehodnotil toto rozhodnutie. Microsoft plánuje zastaviť podporu pre skylake procesory na windows 7 17.júla 2017.

Šéfka predaja Lenovo thinkpadov v severnej Amerike uviedla, že už sa snažili presvedčiť Microsoft aj v minulosti, ale ten neustúpil.

Lenovo zároveň otvorene kritizuje Microsoft, keďže ho podozrieva z toho, že chce donútiť použivateľov s výmenou operačného systému zároveň aj vymeniť celý počítač, čo, samozrejme, prináša zvýšene predaje.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close