fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Lenovo predbieha Microsoft. Ukázalo funkčný koncept ohybného displeja na smartfóne, resp. tablete

Posledné dni až mesiace sú pre americký Microsoft celkom rušné. Ukázal nový Surface Laptop spolu s operačným systémom Windows 10 S, následne sa v obchode začali zjavovať desiatky zaujímavých aplikácií a niekoľko dní dozadu dôveryhodný zdroj hovoril o funkčnom zariadení Surface, ktoré bolo videné v campuse Microsoftu. Následne na to prišla správa o páde Microsoftu na dno na poli Windows 10 Mobile zariadení.

Dnes, počas Tech Word 2017 prišla ďalšia správa, ktorá na jednej strane posúva technologický vývoj opäť o niečo dopredu, ale pre fanúšikov Windows platformy (resp. Microsoftu) je táto správa nie až tak pozitívna, totiž mnohí očakávali že tento druh zariadení ukáže svetu ako prvý práve Microsoft.

Zariadenie, ktoré môžete vidieť nižšie pochádza z dielne spoločnosti Lenovo a prináša prvý 5.5 až 7.7“ FHD displej, ktorý je možné ohýbať, nechýba ani podpora pre e-sim. Zariadenie samo o sebe poháňa procesor Qualcomm Xiao Long 800 a operačný systém Android, pričom treba ešte dodať, že Lenovo častokrát vypúšťa (hoci s oneskorením) aj Windows verzie svojich zariadení. Preto pevne veríme, že sa dočkáme tohto tableto-telefónu aj s tým „správnym“ operačným systémom.

Prvý ohybný displej prináša Lenovo

Zdroj: MSPoweruser

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close