SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Lenovo poskytlo známemu Youtuberovi prototyp revolučného notebooku s ohybným displejom. Na toto sme dlho čakali!

Mániu týkajúcu sa ohybných displejov odštartovala kórejská spoločnosť Samsung, ktorá sa však aktuálne trápi so svojim zariadením Galaxy Fold, ktoré stiahla predčasne z predpredaja. Na zariadeniach s ohybným displejom však pracujú aj iní výrobcovia, za spomenutie stojí napríklad spoločnosť Huawei, ktorého zariadenia Mate X sme si mohli nedávno vyskúšať aj my alebo Xiaomi, ktorá ukázala prototyp svojho zariadenia približne 3 mesiace dozadu.

Všetci vyššie spomínaní výrobcovia majú jednu vec spoločnú, sústreďujú sa na mobilné zariadenia. V prípade notebookov je priekopníkom  však úplne niekto iný, spoločnosť Lenovo, ktorá už viackrát ukázala svoj prototyk notebooku s flexibilným OLED displejom. Najnovšie, toto zariadenie poskytla známemu Youtuberovi, ktorý mal možnosť zariadenie prevetrať z viacerých strán.

skladatelny notebook lenovo think pad X1(1)
Zdroj: Youtube (Unbox Therapy)

Zariadenie, ktoré môžete vidieť nižšie na videu (na spodku článku) disponuje 13,3“ displejom s 2K rozlíšením, ktoré možno „prepnúť“ do režimu notebooku prostredníctvom jednoduchého prelomenia v strede.

skladatelny notebook lenovo think pad X1_3
Zdroj: Youtube (Unbox Therapy)

Vo videu Unbox Therapy zariadenie porovnávajú so skladateľnými mobilmi, kde ich využitie čiastočne spochybňujú, na rozdiel od skladateľného notebooku, ktorý je výrazne menší ako klasický notebook, ale zároveň ponúka všetky jeho vlastnosti. Video zároveň poukazuje na to, že na obrazovke môžete pracovať s rôznymi aplikáciami súčasne v čase keď nepotrebujete používať klávesnicu.

skladatelny notebook lenovo think pad X1_2
Zdroj: Youtube (Unbox Therapy)

Samotné video si môžete pozrieť nižšie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close