NovinkyWindows 10 Mobile

Lenovo odkazuje Microsoftu, že nebude vyrábať smartfóny s Windows 10 Mobile

Microsoft s ďalším fopá? Ak si spomínate na článok, v ktorom sme vám pred niekoľkými dňami predstavili víziu Microsoftu kam bude smerovať vývoj Windows 10 Mobile v spojitosti s funkcionalitou Continuum tak pozornému divákovi nemohlo uniknúť v rámci videa slide, na ktorom bolo zachytených viacero výrobcov smartfónov, medzi ktorými nechýbala ani spoločnosť Lenovo.

Tento slide, vyvolal u mnohých fanúšikov Windows 10 Mobile platformy nadšenie týkajúce sa relatívne širokého portfólia výrobcov smartfónov na tejto platforme, ale čo čert nechcel tak to vyzerá tak, že nie každý z nich sa chystá „vrhnúť“ do konkurenčného boja s Windows zariadením, teda aspoň Lenovo nie.

COO spoločnosti Lenovo povedal pre Canalys Channel forum, že:

„Nemáme žiadne plány predstaviť v budúcnosti Windows Phone zariadenie.

Nevidím potrebu predstaviť Windows telefón a taktiež nie som presvedčený, že Microsoft bude v budúcnosti podporovať telefóny.

Windows 10 je skvelý operačný systém a bol by veľkou príležitosťou za podmienky, že sa presadí v komerčnom priestore.“

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close