SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Lenovo odhalilo nový futuristický koncept laptopu s flexibilnou obrazovkou

Spoločnosť Lenovo na svojom podujatí s názvom Transform v New Yorku predstavila ďalší futuristický koncept flexibilného laptopu. Počítačový gigant ukázal obrázok možno budúceho laptopu s ohybným telom a úplne flexibilným displejom. Súčasťou zariadenia je zabudovaná klávesnica a starý známy Trackpoint (náhrada touchpadu). Na obrázkoch je taktiež vidno aj uľahčené ovládanie zariadenia pomocou hlasu a pravdepodobne stylusu. Podľa slov ľudí z Lenova, má byť zariadenie vyrobené z  pokročilých a zdokonalených materiálov a má používať nové technológie v displeji.

Zdroj: vlastný

Takýchto laptopov sa samozrejme v blízkej budúcnosti nedočkáme, ale Lenovo prináša ďalšie zaujímavé nápady. Zariadenie je stále iba koncept a ešte nebol vyrobený ani prototyp tohto flexibilného laptopu. V posledných rokoch sme na rôznych konferenciách videli podobné vízie od viacerých spoločností, hlavne pri smartfónoch. No zatiaľ sa ohybných zariadení na trhu moc veľa nevyskytuje. Dúfajme že Lenovo na tomto zaujímavom koncepte zapracuje, aj keď vyrobiť takéto zariadenie bude poriadne náročné.

Zdroj: theverge.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close