SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Lenovo bude dodávať vybrané zariadenia so softwarom od Microsoftu

Redmonstký gigant Microsoft počas dnešného dňa oznámil, že vybrané Android zariadenie značky Lenovo budú mať predinštalované viaceré ich aplikácie. Zväčša sa bude jednať o aplikácie na zvyšovanie produktivity ako sú Office, OneDrive, Skype, ale aj kancelárskeho balíčka Office. Táto spolupráca medzi oboma spoločnosťami je výsledkom patentových dohôd, ktoré zahŕňajú aj spoločnosť Motorala ktorú vlastní Lenovo.

Jedná sa celkom o širokú spoluprácu, ktorú Microsoft má s viacerými výrobcami hardvéru ako sú napr. Xiaomi, LG, Sony, Dell či Asus. Výsledkom tejto spolupráce by malo byť ďalšie rozširovanie používateľských zákazníkov zo strany Microsoftu a na druhej strane Lenovo ponúkne ďalšiu pridanú hodnotu ku svojim výrobkom.

Christian Eigen, hlava korporátnej aliancie Lenova na margo tejto spolupráce povedal:

Naša spolupráca s Microsoftom vytvorí nové možnosti pre našich zákazníkov ako získať výhody z niektorých najpopulárnejších aplikácií od Microsoftu. „Svadba“ medzi aplikáciami od Microsoftu a so zariadeniami Lenovo založených na Androide poskytne používateľom skrz celý svet možnosť byť viac produktívny, viac prepojený a dosiahnuť toho ešte viac.

Vo vyhlásení však nehľadajte konkrétne modely jednotlivých zariadení, tie sú totiž  nateraz neznáme. Ale na druhej strane treba povedať, že Lenovo podľa plánu chce nainštalovať v priebehu niekoľkých rokov software od Microsoftu do miliónov zariadení. Sami sme zvedaví či tento ambiciózny plán Lenova sa podarí zrealizovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close