SpravodajstvoZariadenia

Lenovo chystá ďalší smartfón z edície Z6. Poteší hlavne mladých

Spoločnosť Lenovo chystá predstaviť smartfón Lenovo Z6 s procesorom Snapdragon 730. Ponúkne aj nadpriemerný foťák

Potom čo spoločnosť Lenovo predstavila high-end smartfón Lenovo Z6 Pro v apríli tohto roka a zariadenie Lite/Youth edition v máji, tak v priebehu júla predstaví ďalšie zariadenie z produktovej rady Z6.

Lenovo Z6 s procesorom Qualcomm Snapdragon 730

Nový smartfón Lenovo 6 sa bude odlišovať od Lite/Youth verzie smartfónu primárne typom použitého procesora. V prípade Lite/Youth edície smartfón je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 710, nový Z6 smartfón bude poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 730 (pozn. redakcie: Pro edícia smartfónu je vybavená procesorom Qualcomm Snapdragon 855).  Podľa Geekbench porovnania by malo byť zariadenie vybavené až 8GB operačnej pamäte RAM (pozn. redakcie: v tej najvyššej konfigurácii). Zariadenie ďalej poteší všetkých milovníkov fotografií. Ponúkne totiž trojitú kameru, s primárnym snímačom Sony IMX576 s rozlíšením 24-megapixelov, clonou f/1,8 a podporou technológie Pixel Binning 4-in-1 (pozn. redakcie: Pixel Binning technológia je proces kombinovania elektrického náboja zo susediacich pixelov CMOS do jedného super pixelu), 8-megapixelovým teleobjektívom s 2-násobným priblížením bez straty kvality a až 8-násobým hybridným priblížením, a 5-megapixelovým hĺbkovým senzorom. V prípade selfie kamery bude zariadenie vybavené 16-megapixelovým snímačom s podporou funkcie AI beauty.

Lenovo Z6 Youth Edition kamera
Zdroj: Weibo (Lenovo)

Smartfón bude ďalej vybavený batériou s kapacitou 4,000mAh s podporou rýchleho nabíjania do 18W (v balení by mali používatelia nájsť rýchlo nabíjačku s podporou nabíjania do 15W).

Lenovo Z6 Youth Edition bateria
Zdroj: Weibo (Lenovo)

Na tému upozorňuje portál FoneArena.com.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close