ANDROIDSpravodajstvoWindows

Lenovo chce „zlúčiť“ operačný systém Android s Windowsom

Lenovo chce v rámci programu „Lenovo One“ zlúčiť Windows a Android v jeden systém. Zatiaľ však spoločnosť bližšie nešpecifikovala ako.

Podľa oficiálnych vyhlásení Lenova, spoločnosť pracuje na novom systéme alebo funkcii, v rámci ktorej chce „zlúčiť“ operačné systémy Windows a Android do jedného. Program, na ktorom pracuje nesie názov „Lenovo One“. Informuje o tom portál Gzichina.com.

Lenovo One

V súčasnosti však nie je známa informácia ako chce spoločnosť Lenovo dosiahnuť zlúčenie alebo prepojenie týchto dvoch operačných systémov v jeden, odkazuje však na 5G éru.

Na sociálnej sieti Weibo spoločnosť publikovala status, v ktorom zdieľala fotografiu spolu s popisom:

Lenovo One
Via Gzichina.com

„Produktivita počítačov s veľkou obrazovkou sa stretne s chytrými telefónmi v 5G ére. Aký bude svet #Lenovo One # … Windows a Android sa zlúčia do jedného“

Táto „nejasná“ správa od spoločnosti Lenovo vyvolávala viacero otázok, a to hlavne ako to chce spoločnosť dosiahnuť. Portál Gzichina.com sa domnieva, že spoločnosť naráža na konferenciu Lenovo Yoga, kde tvrdila, že sú schopní prerušiť obmedzenia medzi zariadeniami (pozn. redakcie:  Android smartfónov a PC s Windowsom) a vzájomne ich prepojiť. Spoločnosť v rámci tejto konferencie hovorila o tom, že môžu dosiahnuť premietanie obrazovky z jedného zariadenia na druhé prostredníctvom stlačenia jedného tlačidla, dokážu dosiahnuť funkcie ako Apple Airdrop či Huawei Share (pozn. redakcie: jedná sa o funkcie okamžitého prenosu fotografií a iných súborov z jedného telefónu do druhého zariadenia pomocou technológie WiFi Direct a Bluetooth) a ďalšie.

Lenovo One
Via Gzichina.com

Podľa screenshotu, ktorý zdieľala spoločnosť to vyzerá tak, že Lenovo One podporuje rýchle prepojenie počítača so smartfónom, vďaka čomu je možne dosiahnuť rýchly prenos zariadení naprieč zariadeniami.

V každom prípade, viac informácií sa určite dozvieme už čoskoro.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close