Spravodajstvo

Leica predstavila svoj prvý smartfón, Leit Phone 1, ktorý už na prvý pohľad vyčnieva z davu

Ide o smartfón, ktorý zaujme už na prvý pohľad svojim kamerovým modulom.

Leica je výrobca kamerových modulov, ktorý sa dostal vo svete mobilných zariadení do povedomia najmä vďaka spolupráci so spoločnosťou Huawei. Nie tak dávno sa objavili správy, ktoré hovorili o tom, že spoločnosť už nemá v pláne ďalej predlžovať spoluprácu s čínskym výrobcom smartfónov. Ak sa tak stane, tak pôjde o vcelku logicky krok v dôsledku významného poklesu predaja smartfónov Huawei, ktorý je dôsledkom amerických sankcií.

Najnovšie spoločnosť opäť získava extra pozornosť. Tentokrát však z dôvodu, že Leica predstavila svoj prvý smartfón, Leitz Phone 1. Stalo sa tak počas konferencie v Tokiu len niekoľko hodín dozadu. Druhým dychom však treba dodať, že ide z veľkej časti o rovnaký smartfón, ako je Sharp Aquos R6 s výnimkou kamery. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Leica telefon a Sharp Aquos R6
Zdroj: Leica

Leit Phone 1: Kľúčové špecifikácie

Poďme však pekne po poriadku. Ide o zariadenie, ktoré ponúka 6,6“ displej typu Pro IGZO OLED. Tento typ displeja ponúka zobrazovaciu frekvenciu až do 240Hz. Okrem iného sa môže pochváliť rozlíšením 2730 x 1260 bodov.

Leitz Phone 1
Zdroj: Leica

Pod kapotou tohto zariadenia nájdeme procesor Snapdragon 888, čo je vlajkový procesor spoločnosti Qualcomm pre rok 2021. Tento procesor nájdeme aj vo viacerých iných špičkových smartfónoch tohto roka, napríklad v modeli Mi 11 Pro. Zariadenie ďalej disponuje 12GB operačnou pamäťou RAM a 256GB úložným priestorom, či obrovskou 5 000 mAh batériou. Čerešničkou na torte je IP68 certifikácia.

Leitz Phone 1_kamerovy modul
Zdroj: Leica

Samozrejme, nikoho asi nebude zaujímať, aké typy zberníc, sú použité pri pamäťových moduloch, či úložisku, hoci ide o najnovšie technológie. Pozornosť technologického sveta sa otáča ku kamere smartfónu. Dôvodom je logo spoločnosti Leica, ktoré lemuje zadnú stenu zariadenia. Smartfón ponúka 1“ 20-megapixelový senzor, ktorý používa 7-členný objektív s clonou f/1.9, s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 19 mm. Fotoaparát okrem iného podporuje formáty RAW, či JPEG. Zároveň sa môže pochváliť aj režimom „Leitz Look“, ktorý používateľom umožňuje snímať monochromatické obrázky. Zároveň treba spomenúť, že v prípade prednej kamery, zariadenie disponuje 12,6-megapixlovým snímačom.  Z pohľadu softwaru, zariadenie je poháňané Androidom 11 spolu s vlastnou nadstavbou spoločnosti.

V závere je potrebné dodať, že hoci za výrobou smartfónu fyzicky stojí spoločnosť Sharp, tak výrobný proces kamery a používateľské rozhranie zariadenia, zostal pod patronážou spoločnosti Leica.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close