Spravodajstvo

Lego predstavuje netradičnú hernú konzolu. Ocenia ju hlavne rodičia detí, ktoré sa nevedia „odlepiť“ od obrazoviek

Lego predstavilo netradičnú hernú konzolu, ktorú si treba poskladať. Klasické hry, si však na nej nezahráte

Zatiaľ čo svetu herných konzol vládne PlayStation a Xbox, tak aj Lego chce „čo to povedať“ v tomto odtvetví, ale trochu inak, ako konkurencia. Spoločnosť predstavila vcelku netradičnú konzolu, ktorá na prvý pohľad možno poteší hlavne mládež, ale na konci dňa viac poteší rodičov, ktorí chcú odlepiť svoje ratolesti od monitorov obrazoviek.

Lego si ide svoje, a je to tak dobre!

Lego predstavilo retro „hernú konzolu“ Nintendo Entertainment System (NES) z 80. rokov minulého storočia, ktorú si treba poskladať. Konzola sa celkovo skladá z 2646 kostičiek, pričom každá má svoje špecifické miesto.

Pomocou kostičiek je možné poskladať takmer dokonalú repliku NES. Čerešničkou na torte je aj dodávaná televízia, ktorú si rovnako treba zložiť, kocku po kocku. V rámci nej si budete môcť „zahrať“ obľúbeného Maria, nie však tak, ako na klasickej konzole, a to aj napriek tomu, že konzola disponuje ovládačom.

„Super Mario je v hernom svete už viac ako tridsať rokov vzácnou osobnosťou,“ povedal Maarten Simons, vedúci tvorca LEGO Nintendo Entertainment System ™, skupiny LEGO. „Mnohí dospelí si stále veľmi dobre ešte pamätajú, keď prvýkrát uvideli Maria ako skáče cez malú obrazovku, aj keď bola grafika omnoho jednoduchšia ako dnes. So zábavným systémom LEGO Nintendo im dovoľujeme, aby sa oddali tejto nostalgii a vytvorili jednu z najobľúbenejších konzol všetkých čias, aby mohli znova vidieť Super Maria zo svojho detstva – a dokonca, aby  sa mohli podeliť o zážitky z hrania z osemdesiatich rokoch s vlastnými deťmi. “

Prečo sme však v úvode hovorili, že konzola skôr poteší rodičov? Odhliadnuc od nostalgických spomienok, tak táto konzola nie je „reálnou“ a hry sa na nej nezahráte. Jednoducho je to replika, ktorá dokáže odlepiť mládež (a určite aj mnohých rodičov) od monitorov a obrazoviek našich počítačov, či smartfónov.

Spomínate si ešte na lego? Hrávali ste sa aj Vy s ním? My neustále.

Zdroj: Tlačová správa

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky