Pracovné ponuky
Spravodajstvo

LEGO ako jeden z kuchynských pomocníkov? Tento robot z LEGA vám bezproblémovo urobí ham and eggs alebo praženicu

Už ste niekedy videli robota postaveného zo stavebnice LEGO, ktorý by vám dokázal vytvoriť plnohodnotné raňajky bez toho, aby ste museli čo i len pohnúť prstom? Ak nie, určite čítajte ďalej a pozrite si video nižšie.

Takmer dokonalý stroj, ktorý by chcel mať doma každý z nás

Schopnosti robotov postavených z LEGA sú často limitujúce, no to nie je vôbec tento prípad. Kuchársky robot z LEGA postavila dvojica autorov (otec a syn), ktorí stoja za úspešným Youtube kanálom The Brick Wall. Celý mechanizmus sa skladá z dvoch hlavných častí. Tou zložitejšou je práve rozbíjač vajec a ukladač slaniny. Obe suroviny sa nachádzajú v akomsi zásobníku, kde sú pripravené pre robotické kliešte. Tie danú surovinu zoberú a prenesú ju priamo nad panvicu. Problém ale nastáva pri praskaní vajec. Samotní autori v rozhovore pre stránku digitaltrends povedali, že vývoj mechanizmu na prasknutie vajec, im zabral viac ako 2 týždne, no pri jeho testovaní minuli iba 12 vajec. Podľa nich sa jednalo o najprepracovanejší a najobtiažnejší mechanizmus v celom robote. Najväčším problémom bolo neustále zanechávanie škrupiny v panvici alebo zlé otvorenie vajíčka. Pri vývoji ich mechanizmu im, že vraj, pomohlo niekoľko komerčných otváračov na vajcia, ktorými sa následne inšpirovali. Druhá časť mechanizmu pozostáva z pohyblivej naberačky, ktorej úlohou je miešanie, alebo posúvanie surovín na panvici a následné vybratie surovín z panvice. Celý proces robenia raňajok vyzerá až komicky, no podľa nás sa jedná o naozajstný svetový unikát.

Kanál The Brick Wall má za sebou množstvo podobných projektov, napríklad plne funkčný robotický LEGO vysávač, rolbu na ľad, snežný pluh, ponorku a mnoho ďalšieho. Kanál sa podľa nás určite oplatí odoberať.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok (Youtube – The Wall Brick)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close