APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Legendárny Skicár z Windowsu 10 nikam neodchádza. Práve naopak, Microsoft doň pridal novú zaujímavú funkciu

Spoločnosť Microsoft už pred niekoľkými mesiacmi avizovala, že z operačného systému Windows 10 sa onedlho vytratí legendárna aplikácia Skicár. Microsoft chcel najzákladnejší grafický editor nadobro zo systému odstrániť. Nahradiť ho mala novšia verzia – aplikácia 3D Skicár. Microsoft ale s týmto rozhodnutím pobúril množstvo používateľov a následne svoje plány pozmenil. Aplikácia sa zo systému nateraz nevytratila a vyzerá to tak, že sa tak skoro zo systému ani nedostane.

Nové funkcie už čoskoro

1_CursorMovement skicar_opt
Zdroj: Microsoft

Najnovšie informácie naznačujú, že plány Microsoftu sú momentálne úplne odlišné oproti plánom z minulého roka. Aplikácia Skicár totižto dostala v rámci okruhu Windows Insider novú aktualizáciu, ktorá prináša naozaj zaujímavú funkciu. Tou je možnosť kreslenia pomocou klávesnice. Microsoft tak chce ešte viac uľahčiť prístup ku aplikácii úplne všetkým používateľom. Funkcia využívania klávesnice ako primárneho vstupného zariadenia bude pritom súčasťou najbližšej veľkej systémovej aktualizácie Windows 10, ktorá bude dostupná už v priebehu niekoľkých dní.

Ako funguje nové ovládanie?

4_SelectionControls skicar_opt
Zdroj: Microsoft

Kreslenie v rámci rozhrania aplikácie Skicár pomocou klávesnice nie je také ťažké, ako by si človek myslel. Celé ovládanie stojí na princípe, že prostredníctvom šipiek ovládate kurzor, pričom prostredníctvom medzerníku využívate predvolený nástroj. Celú dokumentáciu o ovládaní pomocou klávesnice nájdete priamo na stránkach spoločnosti Microsoft.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close