SpravodajstvoZariadenia

Legendárne HTC plánuje návrat na scénu s vlajkovými smartfónmi. Novinky sa údajne dočkáme už v júli

Pred predstavením nového vlajkového smartfónu od HTC, ktorý oživí modelové rady po dvoch rokoch, môžme očakávať predstavenie dostupnejšieho zariadenia

Taiwanský výrobca elektroniky a smartfónov, spoločnosť HTC, plánuje veľkolepý návrat na trh s vlajkovými smartfónmi, informuje čínsky spravodajský portál MyDrivers. Pred rokmi ospevovaný výrobca plánuje už o pár mesiacov predstaviť vlajkový 5G smartfón, s ktorým by chcel opäť osloviť svojich fanúšikov, teda ak sa ešte nejakí nájdu. S HTC to v smartfónovom segmente ide už zopár rokov naozaj dole vodou a posledné smartfóny od tejto značky boli akýmsi krokom do kaluže. Výrobcovi však možno svitá na lepšie časy.

Tragická finančná situácia

Spoločnosť HTC na tom momentálne nie je vôbec dobre, čo potvrdzujú aj nedávno zverejnené finančné výsledky. Z nich je úplne jasné, že taiwanský výrobca čelí už roky neutíchajúcej kríze. Spoločnosť HTC totižto za apríl 2020 evidovala celkový príjem na úrovni iba 10 miliónov dolárov, čo je pokles až o 31,25% v porovnaní s predošlým mesiacom a pokles až o takmer 50% v porovnaní s aprílom 2019. Taktiež si treba uvedomiť, že väčšinový podiel z príjmov tvoria headsety pre virtuálnu realitu.

Nádej umiera posledná

Posledný vlajkový smartfón nám spoločnosť HTC predstavila ešte pred 2 rokmi a išlo o zariadenie HTC U12. Na prvý pohľad dobre vyzerajúci smartfón však príliš veľa ľudí neoslovil a od tohto momentu to šlo s celou značkou raketovou rýchlosťou dolu vodou. Až hrôzostrašné finančné výsledky by mohol ovplyniť nový vlajkový smartfón, ktorý plánuje výrobca predstaviť už v júli. Pokračovateľ modelovej vlajkovej rady HTC U príde údajne s podporou 5G siete a je dosť možné, že v jeho útrobách nájdeme najnovší procesor Snapdragon 865, samozrejme, s podporou spomínaného 5G. I keď bližšie informácie zatiaľ nemáme, povráva sa aj o ultratenkých rámikoch, minimalistickom výreze pre predný fotoaparát, poprípade o výsuvnom prednom fotoaparáte. Na bližšie informácie o budúcom nádejnom vlajkonosičovi si však musíme ešte počkať.

Vkusný dostupný model ako návnada na ďalšieho vlajkonosiča?

htc desire 20 pro
Zdroj: MyDrivers

Pred novou vlajkovou loďou však plánuje HTC predstaviť aj nový modelový rad HTC Desire 20. Vrcholný model HTC Desire 20 Pro údajne príde s dierovým výrezom pre predný fotoaparát v ľavom hornom rohu, minimálnymi rámčekmi okolo displeja a bohatou fotografickou výbavou na zadnej strane. Keďže však pôjde o dostupný smartfón strednej triedy, môžme očakávať, že v jeho útrobách nájdeme jeden z procesorov z modelových radov Qualcomm Snapdragon 600 (zrejme Snapdragon 665). Dostupnú novinku môžme očakávať už 26. júna, no majte na pamäti, že žiadne informácie uvedené vyššie nie sú oficiálne.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close