APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Legendárne hry ako GTA III, Vice City a San Andreas prídu ešte tento rok v novom „šate“!

Fanúšikovia legendárnych počítačových hier od štúdia Rockstar Games si prídu na svoje ešte na jeseň tohto roka.

Z očakávaného nového herného titulu zo série Grand Theft Auto od štúdia Rockstar Games v tomto a možno ani v budúcom roku zrejme nič nebude. To však neznamená, že vývojári pre fanúšikov tejto mimoriadne obľúbenej série nechytajú žiadne novinky. Ako informuje portál Kotaku.com zameraný na novinky zo sveta hier, herné štúdio Rockstar Games si pre starších fanúšikov série GTA chystá zrejme ešte väčšiu „bombu“, ako nový herný titul.

Návrat legendárnych hier

Celosvetovo známe herné štúdio Rockstar Games podľa interných správ aktívne pracuje na remastri 3 legendárnych hierGTA III, GTA Vice City a GTA San Andreas. Všetky 3 herné tituly patrili dlhé roky medzi najobľúbenejšie hry a takmer určite sa s nimi minimálne v minulosti stretla drvivá väčšina hráčov počítačových hier.

Za vynovenými verziami legendárnych herných titulov zo série Grand Theft Auto má stáť nový vývojársky tím s názvom Rockstar Dundee. Toto štúdio sa stalo súčasťou Rockstar Games iba v minulom roku, pričom dovtedy pôsobilo pod názvom Ruffian Games Limited. V minulosti stálo napríklad za populárnym herným titulom Crackdown 2, ktorý bol vydaný pod záštitou herných štúdií spoločnosti Microsoft.

Verzie pre herné konzoly dostupné už túto jeseň

„Trilógia“ vynovených herných titulov GTA je podľa portálu Kotaku už v záverečných fázach vývoja. Predstavená by mala byť údajne už na jeseň tohto roka (október/november), pričom bude dostupná iba ako digitálna verzia určená pre herné konzoly Xbox Series X a S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Stadia a Switch. Vývojári údajne pracujú aj na verziách pre počítače a mobilné zariadenia, no ich sprístupnenie sa údajne môže posunúť o niečo neskôr.

Remastru sa možno dočká aj ďalší herný titul od Rockstar Games

Po boku trilógie GTA III, Vice City a San Andreas však štúdiá Rockstar Games pracujú aj na ďalšom remasteri kedysi populárnej hernej pecky Red Dead Redemption. Príchod ďalšieho remasteru po vyššie spomínanej trojici vynovených hier je však údajne priamo naviazaný na ich predaje. Ak sa starým herným peckám v novom šate bude naozaj dariť, je pravdepodobné, že sa remaster verzie dočká aj práve hra Red Dead Redemption.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close