SpravodajstvoWindows

Legendárna skratka Ctrl+Alt+Del bola chybou. Tvrdí Bill Gates, zakladateľ Microsoftu

Ctrl+Alt+Del, kombinácia tlačidiel, ktorú pozná hádam každý z nás. Hoci táto skratka bola oveľa viac využívaná pri starších verziách operačného systému Windows, ako je napr. legendárne XPčko či Windows 95, tak aj v týchto dobách sa sem tam prihodí, že ju treba využiť.

Hoci táto skratka primárne slúži na dostatie sa k Správcovi úloh, tak väčšina z nás ho využívala pravdepodobne pri potrebe reštarte PC… keď zamrzol, čo určite dosvedčia staršie ročníky.

Bill Gates, zakladateľ Microsoftu pre Businessinsider.com povedal, že zavedenie tohto tlačidla bolo chybou. Dnes by pre túto úlohu ponúkol len jedno tlačidlo. Dôvodom, prečo Bill si nepresadil tento návrh v minulosti pritom nebol nikto z Microsoftu, ale dizajnér klávesnice osobných počítačov spoločnosti IBM, David Bradley, ktorý nenašiel miesto pre spomínané tlačidlo.

Zdroj: Businessinsider.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close