NovinkyRecenzieTIP REDAKCIE

Dokáže podľa vás zaujať smartfón s cenovkou okolo 100€ aj náročnejšie zákazníka? My sme to skúsili | LeEco Leree Le3 RECENZIA

Zhruba začiatkom mesiaca sme vám priniesli report o novom smartfóne LeEco Leree Le3, ktorému sme dali prívlastok „nový kráľ strednej triedy“. Dôvodom boli jeho špecifikácie, ktoré pri smartfónoch okolo 100€ až 140€ vôbec nie sú štandardom. Nuž, nedalo nám to a jeden telefón sme si objednali aj my do redakcie. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to ako nás tento telefón zaujal.

Konštrukcia a balenie telefónu LeEco Leree Le3

Poďme však pekne postupne. Baleniu sa nijak zvláštne nebudeme venovať. Telefón totiž príde v peknej bielej škatuľke, v ktorej klasicky nájdeme nabíjačku, káblik a niekoľko čínskych návodov, ktoré môžu hneď do koša a samozrejme samotný smartfón. Preto hneď prejdeme k vyhotoveniu.  Smartfón ponúka veľký 5,5“ displej, ktorý sa môže pochváliť FULL HD rozlíšením (403ppi) a krycím sklíčkom Gorilla Glass, senzorovými tlačidlami v spodnej brade, ktoré sú podsvietené a v hornej brade nájdeme výbavu senzorov, vrátane fotoaparátu a reproduktora. Z hľadiska pozorovacích uhlov displeju nie je skutočne čo vytknúť. Telefón nemá problém ani s priamym slnečným svetlom a rýchlym reakciám senzorov. Tak isto dotykový panel funguje bezproblémovo.  Čo sa týka vernosti farieb, tak tie z hľadiska kvality sú dostačujúce a v tejto cenovej kategórii priam skvelé. Na druhej strane, ak ste boli zvyknutý na smartfón vyššej triedy tak sa vám farby budú zdať mierne vyblednuté (telefón porovnávam k Lumii 950).

Zdroj: vlastný

Z hľadiska rozmiestnenia prvkov ovládania či konektorov smartfón sa vôbec nevymyká štandardom. Vo vrchnej časti nájdeme 3,5 jack a vedľa môžete vidieť senzor na ovládanie domácich spotrebičov či elektroniky. Nám sa podarilo prepojiť smartfón napríklad so Smart TV od Samsungu. Nuž, k tejto téme sa však vrátime neskôr.  V spodnej brade zariadenia nájdeme stále rozširujúci sa USB Type – C port a dvojicu reproduktorov.

Hrany displeja lemuje kovový rámček (okrem brád zariadenia), v ktorom nájdeme slot pre dve SIM karty a na opačnej strane nájdeme tlačidla ovládania hlasitosti a odomykania telefónu.

Zadná strana je celokovová a nájdeme na nej okrem loga výrobcu tak aj duálny fotoaparát, skener dotlačkov prstov a LED diódu.

Zdroj: vlastný

Konštrukciu zariadenia by som vyhodnotil ako za kvalitnú. Tlačidla držia na svojom mieste pevne, nelietajú a na dotyk sú príjemné. Zadná strana je kovová a neprehýna sa. Čo sa mi subjektívne nepáči sú brady zariadenia, ktoré síce držia ako majú aj na dotyk im niečo vytknúť, ale sú plastové. Dlhodobo totiž vo vrecku nosievam smartfóny, ktoré sú buď celokovové alebo so sklenenou zadnou stenou a kovovými rámčekmi. Nuž, ale na druhej strane telefón stojí to čo stojí a nemožno tu očakávať vyhotovenie iPhone telefónu.

Výkon smartfónu a prostredie LeEco Leree Le3

Z hľadiska výkonnú smartfón patrí do vyššej strednej triedy. Ponúka procesor Snapdragon 652 vyrobený 14nm technológiou, grafický chip Adreno 510 či 3GB operačnej pamäte RAM spolu s 32GB úložným priestorom. Ako sa tejto konfigurácii darí si môžete pozrieť nižšie na výsledku.

Aby sme tento výsledok prelozili do ľudskej reči, telefón plnohodnotne zvláda multitasking aj s náročnejšími aplikáciámi. Tiež nemá problém s hrami ako je napríklad GTA, Asphalt Racer a ďalšie. Čo sa týka rozhrania systému tak výrobca moc nešpekuloval. Oproti klasickému Androidu tam nájdeme drobné zmeny napríklad v lište notifikácií, v správe aplikácií a podobne. Preto ani moc sa nechceme vyjadrovať k rozhraniu, ktoré si na konci dňa môže používateľ upraviť podľa svojho gusta za niekoľko sekúnd. Skôr by som prešiel k vychytávkam, ktoré nás milo prekvapili. Pomocou tohto smartfónu je možne ovládať napríklad domáce spotrebiče či iné chytré zariadenia. Tiež, nás potešilo zadávanie hesla odomykania smartónu, kedy sa numerická klávesnica automaticky zmenšila, aby ste mali celú klávesnicu na dosah jednou rukou alebo veľmi prehľadne centrum notifikácií. Takýchto vylepšení nájdeme v telefóne viacero. 

Je duálny fotoaparát výhrou? Ani nie…

Nuž, tešili sme sa na to. Úprimne, prvýkrát sme držali v ruke telefón s duálnym fotoaparátom po dlhšiu dobu ako 10 minút. Výsledok nás sklamal, mali sme až príliš veľké očakávania. Fotografie za dobrého svetla sú defakto pekné a bez šumu. Problém však je za podmienky horších svetelných podmienok. Nižšie si môžete pozrieť výsledok čo tieto dve 13MP šošovky s clonou f/2.0 zvládnu v praxi (balík s fotografiami v plnom rozlíšení stiahnete tu).

Nižšie si môžete pozrieť video v 4K kvalite. Video bolo nahrávané za šera.

Mimochodom fotoaparát disponuje nadstavbou výrobcu a ponúka viacero možnosti úprav. Od manuálneho nastavenia fotoaparátu až po automatické pričom nechýbajú ani rôzne filtre.

Batéria a konektivita zariadenia

Telefón z hľadiska konektivity ponúka okrem USB Type – C konektora a plnej podpory 4G sietí aj FM rádio či skener odtlačkov prstov, ktorý reaguje promptne a bez zaváhania. Mimochodom, telefón poháňa 4000mAh batéria, s ktorou bezproblémovo vydržíte 1 až 2 pracovné dni bez toho, aby ste hľadali zásuvku a to aj v prípade náročnejšieho využívania.  Telefónu nie je čo vytknúť ani po stránke Wifi či kvality hovorov. Signál je silný a dostačujúci. Počas testovania sme nezaznamenali žiadny výpadok. Rovnako hodnotíme aj kvalitu hovorov, kde zvuk je jasne zreteľný a bez rušivých vplyvov. Na druhej strane kvalite reproduktorov nie je najlepšou. Hoci zvuk pri nižších frekvenciách je kvalitný tak pri väčších basov je mierne plechový.

Zdroj: vlastný

Záver

Telefón je veľmi zaujímavou voľbou pre ľudí, ktorí do telefónu nechcú investovať stovky EUR. Kladne hodnotíme výkon, ktorý stačí defakto na každodennú pracú ako aj zábavu pričom zvládne aj náročnejšie úlohy. Z hľadiska konštrukcie možno hovoriť o tom, že telefón nemá výrazne slabiny. Nás sklamali plastové brady zo zadnej strany zariadenia. Najväčším sklamaním bol pre nás duálny fotoaparát, ktorý síce robí fotky v dostačujúcej kvalite, ale čakali sme viac od dvoch šošoviek. Pokladáme to skôr za marketingový ťah spoločnosti ako prilákať pozornosť. Systém sám o sebe vo verzii Android 6.0 bežal plynule a bez zaváhaní. Počas testovania sme sa nestretli so žiadnym zádrhom a to ani pri zmene launchera na Microsoft Launcher. Potešili nás ešte vychytávky ako sa napríklad  možnosti ovládania chytrých zariadení, prispôsobenie veľkosti obrazovky v prípade odomykania zariadenia a ďalšie. Preto ak uvažujete o kúpe nového smartfónu za dostupnú cenu a chceli by ste za vaše peniažky dostať niečo viac ako je len „štandard“ na trhu tak vám môžeme s čistým svedomím povedať choďte do toho. My sme si telefón objednávali z obchodu GearBest.com (odporúčame zvoliť typ dopravy EU Express, aby ste sa vyhli ďalším poplatkom), ale je dostupný aj v obchodom TomTop.com či Cafago.com (do poznámky v objednávke dajte komentár „I want the shipping method „ZDP“, thanks.“, vyhnete sa tak dodatočným poplatkom za CLO a DPH). Určite odporúčame pozrieť sa vo všetkých obchodoch, totiž pravidelne na tento telefón prebiehajú akcie a dá sa zaobstarať za zhruba 100€ až 130€. 

LETV LeRee Le 3 (GearBest.com), odporúčame zvoliť typ dopravy EU Express, aby ste sa vyhli ďalším poplatkom ako CLO a DPH

LETV LeRee Le 3 (Cafago.com). Do poznámky uveďte „I want the shipping method „ZDP“, thanks.“ – vyhnete sa tak CLU a DPH

LETV LeRee Le 3 (TomTop)

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close