TIP REDAKCIEZariadenia

S týmto SSD diskom od HP za pár € môžeš vdýchnuť svojmu notebooku a počítaču nový život | TIP REDAKCIE

Pomaly počítač či notebook býva častokrát dôvodom na jeho výmenu, ale v mnohých prípadoch je to zbytočnosť. Totiž riešenie býva niekedy výrazne jednoduchšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Väčšina zariadení, ktoré boli zakúpené 1-2 roky dozadu boli totiž dodávané HDD diskami (Hard Disk Drive), dôvodom bola cena, ktorá bola výrazne nižšia ako v prípade SSD diskov. Posledný rok bol však dynamický a cenové rozdiely sa pomaly, ale isto stierajú. Dôkazom toho je aj aktuálne prebiehajúca akcia na internetovom obchode Lightinthebox.com, ktorý aktuálne ponúka SSD disk od spoločnosti HP s kapacitou až 120GB za 56,15€ spolu aj s poštovným a doručením do 4 pracovných dní a poistením proti prípadnému doplácaniu CLA (v rámci objednávky je potrebné zaškrtnúť políčko „Add duty & tax insurance to your order“).

HP SSD S700 2.5 120GB SATA III 3D NAND

Ponúka nadpriemerné prenosové rýchlosti

Hoci sa jedná o lacný SSD disk tak aj napriek tomu ponúka vysoké prenosové rýchlosti, konkrétne rýchlosť čítania disku je 555MB/szápisu 490MB/s. Zároveň vďaka unikátnej veľkosť 2,5“ je možné tento SSD disk pohodlne používať aj ako prenosný úložný disk.

SSD disk HP_2
Zdroj: produktová fotografia

Prečo je SSD disk lepší ako HDD

Hlavnou výhodou oproti HDD je totiž zo, že nemajú žiadne pohyblivé časti a zároveň sa jedná o pamäť typu FLASH. Znamená to, že sú menej náchylné na poškodenie. Ďalším a nie menej významným faktorom, ktorý hovorí v prospech SSD diskov je rýchlosť čítania ako aj zápis dát, ktorý býva z pravidla výrazne rýchlejší.

SDD disk kupon
Zdroj: vlastný

HP SSD S700 2.5 120GB SATA III 3D NAND

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
SSD Disk tip redakcie

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close