Novinky

Microsoft chce preraziť s notebookmi do 160€. Vyrábať ich bude Lenovo a JP

Microsoft sa chystá pustiť do boja s lacnými chromebookmi. Oznámil sériu lacných notebookov, ktorých cena začína na 189USD čo je po prepočte niečo málo pod 160EUR.

Yusuf Mehdi, korporátny viceprezident spoločnosti na margo predstavenia lacných notebookov, ktorým budú konkurovať hlavne zariadenia chromebook povedal:

„Dostupnosť je hlavná priorita pre mnoho škôl. Znižujúce sa rozpočty škôl spôsobujú, že uprednostňujú zariadenia s limitovanou životnosťou, ktoré bohužiaľ v priebehu času stoja viac a ponúkajú menej možností pre študentov.“

Spoločnosť JP  prinesie dve zariadenie z tejto rady. Trigono V401 ponúka 2-in-1 PC s dotykovou podporou za 299USD. Dostupnejším zariadením bude T303 s funkciou Windows Hello za 199USD. Lenovo prinesie tak isto dve zariadenia. Drahšie z nich bude stáť 279USD a bide 2-in-1 zariadením. Lacnejšie zariadenie poháňané procesorom Intel Celeron Apollo Lake bude stáť 189USD.

Všetky notebooky prídu spolu s predinštalovaným softwareom od Microsoftu – Office 365 Education, Microsoft Team a OneNote. Bližšie špecifikácie Microsoft zatiaľ nezverejnil.

Zdroj: MS Blog

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close